Süper Lig

Süper Lig ’de en çok konuşulan teknik direktör Fatih Terim oldu

Süper Lig’de ocak ve nisan ayları aralarında hakkında 7 bin 20 haber çıkışı saptama edilen Fatih Terim, Süper Lig ’in en çok konuşulan teknik direktörü oldu.

Süper Lig’de korona virüs arası yaşanırken, 2020 yılının birincil dört ayında hakkında en fazla haber çıkan teknik direktörler de belirlenmiş oldu. Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını çoğu sektörde olduğu gibi futbol camiasını da vurdu. Türkiye’de 19 Mart tarihinde liglere ara verildiği duyurulurken, kalan maçlar 12 Haziran itibariyle seyircisiz olarak başlayacak.

Medya takip kurumu Ajans Press, Süper Lig’de ödev yapan teknik direktörlerin medya karnelerini çıkardı. Ajans Press’in 2020 yılı Ocak-Nisan tarihleri arasında gerçekleştirdiği medya araştırmasında, hakkında 7 bin 20 haber çıkışı saptama edilen Fatih Terim’in en çok konuşulan teknik adam olduğu görüldü. Terim, 23 Mart’ta korona virüs testinin artı çıktığını açıklamış ve tedavi sürecinin gerisinde hastalığı yenmişti.

Süper Lig’in en çok konuşulan ikinci teknik direktörü, hakkında 4 bin 450 haber yansıması saptama edilen Beşiktaş’ın teknik patronu Sergen Yalçın oldu. Trabzonspor’un hocası Hüseyin Çimşir 3 bin 265 haber çıkışı ile üçüncülük koltuğunda yer alırken, Sivasspor’un hocası Rıza Çalımbay bin 596 haber ile dördüncü oldu.

İLGİLİ HABER Önder Özen: Çıkın bir şeyler söyleyin! Mutlak itaat iyi bir şey değil... Önder Itina: Çıkın bir şeyler söyleyin! Mutlak itaat iyi bir şey yok…

Trabzonspor’dan istifa ettikten sonra Çaykur Rizespor’un başına geçen Ünal Karaman ise bin 537 haberle beşinci sırada yer aldı. İlk beşi takip eden ve en fazla konuşulan on teknik adam arasında yer alan diğer isimler ise şu şekilde oldu; Tamer Tuna (bin 491), Erol Bulut (bin 312), Bülent Korkmaz (bin 120), İlhan Palut (bin 98), Bülent Uygun (984).

TFF’nin devam kararı çok konuşuldu

TFF kadar açıklanan liglerin açılış tarihi ise son zamanlarda medyanın en fazla konuştuğu başlıklar arasında yer aldı. Basketbol, voleybol ve hentbol branşları var olan sıralamayla tescil edilirken, futbolun devam kararı birçok otorite kadar tartışıldı. Karar sonrasında medyaya 20 bin 954 haber yansıması saptandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı