Süper Lig

Fenerbahçe: İnsan sağlığı her şeyden önemlidir

Fenerbahçe, basketbol ve voleybol liglerinde sezonun iptal edilmesi ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe Kulübü devlete ait internet sitesinden bir açıklama yaparak voleybol ve basketbol sezonlarının iptal edilmesini değerlendirdi.

İşte Fenerbahçe ’nin açıklaması:

Türkiye Basketbol Federasyonu ve Türkiye Voleybol Federasyonu, Covid-19 salgını dolayısıyla ING Basketbol Süper Ligi, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Ligi, AXA Sigorta Efeler Ligi ve Vestel Venus Sultanlar Liglerinin sona erdirildiğini açıklamıştır.

Mevzuata göre bahşedilen bu kararlar doğrultusunda, her iki branşta da play-off aşaması maçları oynanmadan şampiyon duyuru edilemeyeceğinden hareketle; sezonlar şampiyonluk ve küme düşen takımlar ilan edilmeksizin kayıt edilmiştir.

Takımlarımız, sona erdirilen 4 ligin 2 ’sinde lider konumda yer almakta, tamamında şampiyonluk mücadelelerini sürdürmekteydi.

Tüm bu gündem doğrultusunda insan sağlığı şampiyonluklardan, kupalardan ve her şeyden önemlidir diyen, bunu sürecin en başından itibaren her fırsatta dile getiren kulübümüz, basketbol ve voleybol liglerinde alınan bu kararları saygıyla karşılamıştır.

Bu bağlamda federasyonların verdiği kararla 2019 – 2020 Sezonunda Erkek Basketbol, Kadın Basketbol, Erkek Voleybol ve Bayan Voleybolda mücadelesini tamamlayan takımlarımızı tebrik ediyor; maçlarda Fenerbahçemizi yalnız bırakmayan büyük taraftarımıza ve takımlarımıza yardım olan kıymetli sponsorlarımıza gönülden teşekkür ediyoruz.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak önce ve yalnızca insan sağlığı dediğimiz sürecin asgari zararla sona ermesini diliyor;

Ilk Kez Afiyet Bakanlığımız ve bütün ilgili kurumların eşsiz mücadelesi ile ülke olarak kontrol aşağı tuttuğumuz salgın sürecinde bizler evlerimizdeyken en ön safta çaba veren kahraman sağlık durumu çalışanlarımıza teşekkür ediyor, bugüne dek hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, çare görebilen vatandaşlarımıza acil şifalar diliyoruz.

FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı