Basketbol

Şubat ayında basketbolun gündemini onlar belirledi

Medya Takip Merkezi (MTM), Türkiye Spor Yazarları Derneği için hazırladığı raporda Basketbolun Şubat ayı devlerini belirledi. Raporda geçtiğimiz ayın en popüler Basketbol takımları, en fazla konuşulan oyuncuları ve koçları yer aldı. İşte araştırmanın detayları…

Solgar Türkiye Kupası Fenerbahçe Beko ’nun

Beklentilerin uzağında bir sezon geçiren Fenerbahçe Beko, kazandığı Türkiye Kupası ile moral buldu. 36’ncısı düzenlenen Erkekler Türkiye Kupası’nın finalinde Fenerbahçe Beko ile Darüşşafaka Tekfen, Ankara Spor Salonu’nda karşılaştı. Darüşşafaka Tekfen’i mağlup eden Fenerbahçe Beko, kupayı tekrar tekrar 2’nci, toplamda ise 7. defa kazandı. Fenerbahçe Beko’nun tecrübeli baş antrenörü Zeljko Obradovic, sarı-lacivertli ekibin başında 500. maçına çıktı. Obradovic, 7. sezonunu geçirdiği sarı-lacivertli takımla 11. kupasını kazandı. 20 bin 452 habere konu olan sarı lacivertliler, Şubat ayının en çok konuşulan basketbol takımı oldu. Fenerbahçe ’yi sırası ile 8 bin 710 haber ile Anadolu Efes ve 7 bin 942 haber ile Ulusal Takım peşine düşüp takip etti.

Kobe Bryant unutulmadı

Helikopter kazasında yaşamını yitiren Kobe Bryant ve Gigi Bryant için kutlama töreni düzenlendi. Törenin başında Kobe Bryant’ın eşi Vanessa Bryant duygusal bir hitabe gerçekleştirirken gözyaşlarını tutamadı. Vanessa Bryant 13 yaşında hayatını kaybeden Gigi için, “Benim gün ışığımdı. Her günümü aydınlatan, gün ışığım” sözlerini kullandı. sonradan kürsüye çıkan eski NBA efsanesi Michael Jordan, Kobe Bryant için yaptığı hitabe sırasında gözyaşlarına boğuldu. Aramızdan uğurladığımız efsane oyuncu Kobe Bryant, MTM ’nin raporuna kadar Şubat ayı içerisinde de 5 bin 502 haberde anıldı. Bryant ’ı 5 bin 502 haber ile Türk vatandaşı olarak Milli Ekip ’da yer almaya başlayan Shane Larkin izledi. Melih Mahmutoğlu ise bin 598 haber ile üçüncü sırada yer aldı.

Ergin Ataman ’ın hedefi Euroleague 

Geçtiğimiz Ocak ayının arkasında yeniden zirvede yer almayı başaran tecrübeli çalıştırıcı, yaptığı açıklamada hedeflerinin Euroleague kupasını Türkiye ’ye getirmek olduğunu belirtti. Bu sezonki başarılı performanslarına değinen Ataman, ULEB ’in takımı oynanan maç adedi ve yüzdeye göre Avrupa Ligi’nde en erken play-off’a kalan ekip olarak duyuru ettiğinin de altını çizdi. Bu değin büyük hamle, bu kadar iyi çıkış beklemediğini de gösteren başarılı çalıştırıcı, Şubat ayı boyunca bin 837 haberde yer alarak medyada en çok konuşulan basketbol koçu oldu. Medya Takip Merkezi ’nin aynı raporuna tarafından Ataman ’ı sırası ile bin 755 haber ile Ufuk Sarıca ve bin 517 haber ile Obradovic takip etti. 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı