Basketbol

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu ’ndan son dakika açıklaması

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yeni müşteri coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle ertelenen basketbol liglerinin durumuyla ilgili, “Çalıştığımız birkaç senaryo var. Bunları kulüplerimizle de paylaşacağız ve geri dönüş alacağız. En dinç kararı vereceğimize kimsenin şüphesi olmasın.” dedi. TRT Spor ’un yayınına bağlanarak açıklamalarda yer alan Türkoğlu, fazla tuhaf bir süreçten geçtiklerini belirterek, şunları kaydetti:

‘Federasyon olarak tüm çalışmaları yapıyoruz’

“Tüm dünyanın cevabını bulamadığı süreci biz de yakından peşine düşüp takip ediyoruz. Sayın Bakanımız ile görüşmemizde kendisine de durumlar anlattık. Bir Takım şeyler sadece bizlerle benzer değil. Manâlı olan bir lahza önce herkesin sağlığına kavuşması. Federasyon olarak tüm çalışmaları yapıyoruz. Çalıştığımız birkaç program metni var. Bunları kulüplerimizle de paylaşacağız ve geri dönüş alacağız. En sağlıklı kararı vereceğimize kimsenin şüphesi olmasın. Kolay bir süreç olmayacak. Ne dek devam edeceğini de kimse bilmiyor.”

‘İnşallah, insanlarımız, kulüplerimiz, camialarımız bu süreçte anlayışlı olur’

Türkoğlu, alacakları kararlarla ilgili kavrama beklediklerini de dile getirerek, “Bu süreçte maalesef her yapacağımız olayda, değişiklikte herkesin mutlu olamayacağı durumlarla da karşı karşıya olabiliriz. İnşallah, insanlarımız, kulüplerimiz, camialarımız bu süreçte anlayışlı olur. Çoğu kararları da onlarla alacağız. İnşallah, bu süreci onlarla birlikte zararsız şekilde atlatırız.” ifadelerini kullandı.

Federasyon olarak bu süreçte evden çalıştıklarını aktaran Türkoğlu, yetkili makamların tavsiyelerinin titizlikle yerine getirilmesi gerektiğini de vurguladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı