Spor Haberleri

Son dakika | UEFA EURO 2020 kararını açıkladı!

Son dakika… UEFA, üye 55 ülkeyle telekonferans yöntemiyle bugün tarihi bir görüşme gerçekleştirdi. Toplantıda alınan kararla 12 Haziran’da başlaması gereken EURO 2020 için 1 sene askıya alma kararı alındı. Turnuva, 11 Haziran / 11 Temmuz 2021 tarihleri arasında oynanacak.

Corona virüsü sebebiyle bütün dünyada sekteye uğrayan futbol sezonunun geleceği için gözler UEFA ile 55 ülke federasyon temsilcisinin oluşturacağı telekonferans toplantısına çevrilmişti. UEFA yaptığı değerlendirmeler neticesinde 12 Haziran ’da başlaması beklenen EURO 2020 ’yi 1 yıl durdurma kararı aldı. Avrupa futbolunun beklediği dev organizasyon 11 Haziran -12 Temmuz 2021 ’de oynanacak.

Konu hakkında izah etme yapana UEFA Başkanı Alexander Ceferin, “Hepimiz biliyoruz ancak Avrupa ’daki bu korkunç virüs yaşamı oldukça zorlu bir ayla getirdi. Şu an için EURO 2020 ’yi ertelemek tek seçeneğimizdi. 55 ülkenin tamamının desteğine sahibiz. Şu lahza için tamamen futbolu ve ayrıca oyuncuların, hem de taraftarların sağlığını düşünmek zorundayız” ifadelerini kullandı.

TÜRKİYE A GRUBU ’NDAN KATILACAKTI

Türkiye’nin de yer alacağı Euro 2020’de maçların 12 farklı ülkede oynanacak olması virüsün kitleler arasındaki dolaşımını küresel anlamda daha da yayılmasını sağlayabileceği öngörülüyordu.

UEFA, aza 55 ülkeyle telekonferans yöntemiyle bugün tarihi bir buluşma gerçekleştirdi. Corona virisün futbola etkilerinin masaya yatırıldığı toplantıda organizasyonlarla ilgili net bir karar alındı. UEFA, EURO 2020 ’yi 1 sene askıya alma teklifini sundu. Bu öneri aza ülkeler, Avrupa Kulüpler Birliği ve futbolcuları temsilen katılan FIFPro kadar kabul edildi.

A Milli Ekip 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası A Grubunda İtalya, İsviçre ve Galler ile çaba edecekti. Milliler organizasyonun başlangıç maçını İtalya ile Roma Olimpiyat Stadı ’nda 12 Haziran tarihinde oynayacaktı.

İLGİLİ HABER Son dakika | Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi`ne erteleme kararı Son dakika | Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi`ne durdurma kararı

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı