Spor Haberleri

Wimbledon ’ın iptal kararını alan CEO konuştu: ‘Bu yıl yeniden tenis oynanmayabilir ’

İptal edilen Wimbledon’ın organizatörü All England Lawn Tennis Club’ın (AELTC) CEO’su Richard Lewis önemli açıklamalarda bulundu. Lewis, “Bu yıl yeniden tenis oynanmayabileceğini söylemenin hayali olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Wimbledon ’ın bu yıl iptal edilmesinin ardından Grand Slam ’in organizatörü All England Lawn Tennis Club (AELTC) CEO ’su Richard Lewis teniste sezonun akıbeti üzerine açıklamalarda bulundu.

Lewis gelecek aylarda durumun düzelmesini bütün dünyanın selameti ve insanların sağlığı için dilediklerini söylerken tenis perspektifinden bakıldığında ise iyi ihtimalle ABD Açık öncesi hazırlıklarının yapılacağı sert zemin turnuvaları döneminde tenise dönülebileceğini açıklama etti.

24 Ağustos ’ta yapılacak olan ABD Açık ’tan önce ATP ’de 27 Temmuz ile 2 Ağustos arası BB&T Atlanta Open ile; WTA ’de ise 1-9 Ağustos arası CITI Open ile sert zemin sezonu başlayacak.

‘İçimdeki iyimser diyor oysa… ’

Planlanan tarihler üzerine de konuşan Lewis, “İçimdeki iyimser -çoğu zaman iyimser değilimdir- ABD sert zemin sezonunun oynanacağını söylüyor” diye konuştu. “İnsan yaşananların durulmasını ve ABD Açık öncesi 1000 ’er puanlık Montreal, Toronto ve Cincinnati turnuvalarının oynanmasını umut ediyor” diyen Lewis şöyle devam etti: “Oysa hepimiz biliyoruz oysa bu muhtemelen düşük bir olasılık.”

Lewis bununla beraber “Bu sene bir daha tenis oynanmayabileceğini söylemenin gerçek dışı olduğunu düşünmüyorum. Lakin umalım fakat ABD Açık ve Roland Garros oynansın” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Son dakika! Wimbledon iptal edildi, sigorta şirketi 250 milyon Pound ödeyecek! Son dakika! Wimbledon iptal edildi, sigorta şirketi 250 milyon Pound ödeyecek!

Tarihini 24 Mayıs ve 7 Haziran arasından, 20 Eylül ve 4 Ekim arasına çeken Fransa Açık mümkün 260 milyon Euro ’luk kazanç kaybı ile karşı karşıya kalmamak için toprak kort takviminin oynanamamasına rağmen turnuvanın gerçekleştirilmesine karar verdi. Wimbledon ise yaptığı sigorta anlaşmasındaki pandemi maddesiyle bir gelir kaybı yaşamamayı garantilemişti.

öte taraftan iptal kararı sonrası Wimbledon ’ı sekiz kere kazanan Roger Federer ile 7 kere kazanan Serena Williams kararla ilgili üzüntülerini paylaşmıştı. Lewis, 38 yaşındaki iki efsanevi sporcunun da gelecek sene Wimbledon ’da tepe göstermesini umduklarını söyleyerek açıklamalarını noktaladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı