Süper Lig

Sergen Yalçın: “Böyle fırsat daima gelmez”

Yalnızca Beşiktaş’ı değil, ligin zirvesini de yakından ilgilendiren bir maç olan Galatasaray karşılaşmasını kazanarak yoluna sürdürmek isteyen teknik direktör Sergen Yalçın oyuncularına, “Kendi oyununuzu oynayın” dedi.

Siyah – beyazlı ekibe geldiği günden beri takımı daha ofansif oynatan ve kazanmaktan başka bir sonucu akla getirmeyen deneyimli teknik adam, aynı arzuyu derbide de bakmak istediğini oyuncularına iletti.

Bu maçta alınacak galibiyetin bayağı bir üç puan olmadığını da tüm takıma aktaran Beşiktaş Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın, “Derbi zor geçecek. Galatasaray özellikle ligin ikinci yarısının iyi top oynayan ekiplerinden biri. Ama muhalif kim olursa olsun biz çıkıp kendi oyunumuzu oynamalıyız. Bugüne değin nasıl oynadıysak yine benzer tempoda ve mutlaka galip gelmek için mücadele etmeliyiz. Muhakkak rakibin manâlı isimlerine karşı tedbirler de alacağız. Ama bizim amacımız savunma değil kazanmak. Bu maçı alırsak ligdeki dengeleri de değiştirmiş olacağız. Böylesine fırsatlar basit kolay gelmez. Bunu iyi değerlendirmeliyiz” ifadelerini kullandı.

Duran top çalışması
Teknik direktör Sergen Yalçın, böylesine güçlük derecesi yüksek maçlarda duran topların ne değin önemli olduğunu da göz önünde bulundurarak, yaklaşık olarak her idman bitiminde takıma duran top çalışması yaptırdı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı