Süper Lig

Fenerbahçe’ye Ferdi Kadıoğlu müjdesi

Mali can sıkıntısı yaşayan ve stadyum kirasını ödemekte bezginlik çeken NEC Nijmegen Kulübü’ne belediyeden iyi haber geldi. Nijmegen’in de içinde yer aldığı bölgenin gazetesi Gelderlander’in haberine göre kulüp bir süredir parasal bıkkınlık içerisinde bulunuyor ve Ferdi Kadıoğlu’nun Fenerbahçe’ye transferinden kaynaklanan 700 bin euroluk ödemeyi az önce alabilmiş değiller.

Kulübün kullandığı stadyum için 550 bin euroluk yıllık kira bedelini ödemekte sıkıtı çektiği bildirildi. Sarı-lacivertlilerden beklenen ödemenin de gelmemesiyle ödemede çekilen bu sıkıntı, koronavirüs yüzünden şimdilik rafa kalktı. Nijmegen belediyesi, corona süreci yüzünden kulübün nisan içerisinde yapması gereken ödemeyi ağustosa erteledi.

NEC Nijmegen Sportif Direktörü Wilco van Schaik konuyla ilgili yaptığı açıklamada “Nijmegen belediyesine çok müteşekkiriz” dedi. Schaik geçtiğimiz hafta da Ferdi Kadıoğlu transferiyle ilgili bir yorumlama yapmış ve “10 aydır ödeme bekliyoruz. FIFA derhal kararını verdi ve Fenerbahçe’nin ödemeyi gerçekleştirmesini bekleyeceğiz. Bu miktarın ödenmemesi finansal olarak bizi çok zorladı. Bu meblağ kaynak için bize çok tezgâhtar olacak” demişti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı