Spor Haberleri

Ronaldinho ’nun hapishaneden çıkma umudunu corona virüsü bitirdi

Brezilyalı efsane futbolcu Ronaldinho, sahte pasaport düzenlediği gerekçesiyle yattığı hapishaneden çıkma umudu, corona virüsü nedeniyle suya düştü. öte yandan, Ronaldinho’nun hapis yatmasına niçin olan sahte pasaportun fotoğrafı da ortaya çıktı.

Paraguay ’da kardeşi ile birlikte sahte pasaport kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan Ronaldinho, daha önce kefaletle hür kalma ve tutuksuz yargılanma talepleri reddedilmişti. Ronaldinho ’nun sahte pasaportu aldığı bahis edilen Dalia Lopez ’in, corona virüsü sebebiyle başat karşısına çıkmadığı öğrenildi.

Tüm umutlarını Dalia Lopez ’in mahkemede suçunu itiraf etmesi üstüne kuran Ronaldinho ’nun hapishaneden çıkma hayalleri gerçekleşmemiş oldu. Sport ’ta yer alan habere tarafından, Lopez ’in avukatının, hakimlere müvekkilinin şeker ve kan basıncı hastalığı sebebiyle corona virüsüne yakalanma riskinin yüksek olduğunu bildiren bir hekim raporu sunduğu, mahkemenin de bu raporu kabul ederek duruşmayı ertelediği belirtildi.

Hakimlerin kaçma riski bulunduğu için özgürlük kalmasına izin vermediği ve 5 Mart 2020 tarihinden bu yana hapishanede olan Ronaldinho ’nun, kandırıldığı şeklindeki savunması, corona virüsü sebebiyle Lopez ’in mahkemeye çıkamaması sonrasında boş yere düşmüş oldu. Brezilyalı efsanenin avukatı, savunmasını mağduriyet üstüne kurmuştu.

İLGİLİ HABER Ronaldinho hapishanede sahaya çıktı Ronaldinho hapishanede sahaya çıktı

PASAPORTUN RESMİ DE ORTAYA ÇIKTI

Ronaldinho ’nun Paraguay ’da tutuklanmasına niçin olan pasaportun görüntüsü de paylaşıldı. Zachary Lowy isimli haber sitesi kurucusu, sosyal ağ hesabından Ronaldinho ’nun hapishaneye girmesine niçin olan sahte pasaportu paylaştı.

Pasaportta Ronaldinho ’nun isminin, doğum yerinin ve tarihinin içten olduğunu bildiren Lowy, yalnızca belgenin Paraguay hükümeti tarafından onaylanmamış olduğunun altını çizdi.

İşte Lowy ’nin yaptığı paylaşım:

Ronaldinho and his brother have been arrested for entering Paraguay with fake passports.

His fake passport shows his correct name, birthplace, and birthdate, etap it falsely suggests that he’s a naturalized Paragauay citizen. @Santula pic.twitter.com/qOVEi7xPmi

— Zach Lowy (@ZachLowy) March 5, 2020

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı