Süper Lig

Rıza Çalımbay karardan hoşnut yok!

DG Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, liglerin 12 Haziran’da başlatılması kararını değerlendirirken, “Ben bu tarihleri çok erken buluyorum. Bu tarihlerde olmaması gerekiyor. Çünkü hemen halen risk var” dedi.

Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, İHA ’ya açıklamalarda bulunuarak Türkiye Futbol Federasyonu ’nun korona virüs salgını sebebiyle ara verilen liglerin haziranda başlatılmasına ilişkin aldığı kararı değerlendirip, tarihe olumlu bakmadığını ve riskin devam ettiğini söyledi.

“TARİHİ OLUMLU BULMUYORUM”

Çalımbay, “Ben liglerin başlangıç tarihini fazla erken buluyorum. Bu tarihlerde olmaması gerekiyor. Çünkü şimdi halen risk var. Biz de maçları oynamayı çok istiyoruz, çünkü en ayrıcalıklı takımlardan bir adam başına biziz lakin bu virüs devam ettiği sürece bence maçları oynamamak gerekiyor. Ben tarihi olumlu bulmuyorum” diye konuştu.

İLGİLİ HABER Rıdvan Dilmen: Bu işi kaosa götürüyorlar! Açıklamaları rezalet... Rıdvan Dilmen: Bu işi kaosa götürüyorlar! Açıklamaları rezalet…

“RİSKİN ÜZERİNE GİTMEMEK GEREKİYOR”

Kararın her yerde gözden geçirilmesi gerektiğini vurgulayan Rıza Çalımbay, “Biz antrenmanları bir aydan beri kişisel olarak yapıyoruz zaten. Bizim açımızdan idman sorunu yok. Haftaya yavaş yavaş çalışmalara başlayacağız. Ama ben maçların başlangıç tarihinin değişeceğine inanıyorum. Bu açıklanan tarih hatalı oldu, bunu değiştireceklerine inanıyorum. acilen vakalar düştü fakat çoğalabilir. Bunlar varken maçların oynanması öbür bir tehlike taşır. Riskin üstüne gitmemek gerekiyor. Onun için ben bu tarihlerin inşallah değişeceğine inanıyorum” biçiminde konuştu.

“MAÇLAR EYLÜL ’DE OYNANSIN”

Çalımbay, maçların eylül ayında oynanması önerisinde bulunarak, “Kalan 8 maçımız Eylül ayında, tehlike olmayan ortamda oynanırsa biz elbette o maçlardan en iyi şekilde ayrılacağız. Lakin açıklanan tarihte maçları oynatırlarsa bizim için koskocoman problem olabilir. Kuvvet maçlarımız var. üstelik seyircisiz oynayacağız o maçları. O yüzden bizim için güç olur” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı