Süper Lig

Okan Buruk: “Yeni sezon ekim ayını bulabilir”

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Okan Buruk, karantina günlerinde Sabahleyin Gazetesi’nden Murat Özbostan’a konuştu. Avrupa’da ülkemizi temsilci tek takım olan ve ligde de şampiyonluk iddiasını sürdüren turuncu-lacivertlilerin 46 yaşındaki çalıştırıcısı soruları yanıtladı.

– Ev günleriniz nasıl geçiyor?

“Hayatınızdan hoşnut musunuz? Fazla şükür sağlıklıyız. Geçmişe bakıp bir değerleme fırsatı bulduk. Hayatımızda neler eksik neler fazla, insan hepsini düşünüyor böyle zamanlarda. Özellikle sağlığın ne kadar kıymetli olduğunu bir kez daha anladık. Ailem ve oğlumla bol bol vakit geçiriyorum. Oğlum Yiğit televizyondan derslerini takip ediyor. PlayStation oynuyoruz. Bu sıralar menajerlik ve kariyer planlaması oyunlarında ona muavin oluyorum. Bacak tenisi oynuyoruz. Hava hoş olursa bahçeye çıkıyoruz.”

HAZİRAN BAŞI ERKEN İHTİMAL

-Hocam mutfağa da giriyor musunuz?

Evet, zaman bol olduğu için yemek yemek yapıyorum. Yapılırken yardım ediyorum. Mutfağı da fazla seviyorum. başkaca film izliyoruz, kitap okuyorum. Kısaca evde kalmaktan bir şikayetim yok.

– Liglerin başlangıcı ile ilgili tarihler veriliyor. TFF, haziranda başlayabileceğini söyledi, siz ne düşünüyorsunuz?

Haziran başı erken bir olasılık. Bana göre o tarihte başlaması zor. Haziran ortası veya temmuzun başını bulabilir. arka arkaya 8 maç oynamak, haftada iki karşılaşma üzerinden kısa bir sürede son vermek oyuncular için tehlike yaratabilir. Çünkü uzun bir zaman hazırlık yapmadıktan sonra idmanlara başlanacak. Ben kendi adıma erken başlamasını isterim lakin her gün her şey değişiyor. Kimse net bir şey söyleyemiyor.

-Peki temmuz ve ağustos ayı için sizin yorumunuz ne?

Hava sıcaklığı olarak dezavantaj olacağı reel. Ama bunu düşünecek durumda da değiliz açık konuşmak gerekirse. En gerçekçi şekilde bu sürece adapte olmalıyız. Ola Ki tatil yapamayacağız bu yıl. Herkes fedakarlık yapmalı. Belki de sonraki sezonun başlaması ekim ayını bulabilir.

BÖYLE FUTBOLCULARIM OLDUĞU İÇİN MUTLUYUM

– Hocam, nisan ve mayısta futbola dönüş ihtimali değil. Ülkesine dönmek isteyen oyuncunuz oldu mu?

Hayır, cümbür cemaat burada mutlu. Aileleri yanlarında. Türkiye’yi seviyorlar. Hiçbir şikayet ve talep olmadı. Bizimle birlikte onlar da bu dönemi atlatmaya çalışıyorlar. Böyle oyunculara sahip olduğum için gerçekte mutluyum. şu anda hastanede çare gören birçok insan var. Başkanımız Göksel Gümüşdağ da çare görenlerden biri. En kısa zamanda hastaneden çıkıp bizimle birlikte olacak. Bir defa daha söylüyorum, evde sağlıklı şekilde olmanın kıymetini hepimizin bilmesi gerek.

4 HAFTA İÇİNDE TAKIM HAZIR HALE GELEBİLİR

– Oyuncularınızla görüşüyor musunuz?

Bir Whatsapp grubumuz var. Her gün uyumlu olarak iletişim halindeyiz. Neler yapmaları gerektiğini anlatıyoruz. Şu ana kadar can sıkıntısı yaşamadık. Ne olursa olsun oyuncularımızı hazır yetişmek zorundayız. Futbolcunun sağlığı ve gücünün uygun olması koşul. Liglerin tarihi kesinleştikten daha sonra 4 hafta içinde takımı hazırlanmış ülkü getirebiliriz. Biz zaten yarın başlayacakmış gibi oyuncularımızı ruhen motive ediyoruz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı