Süper Lig

Rıdvan Dilmen: ‘Özür bekliyorum… ’

Yorumcu Rıdvan Dilmen, Yüzde Yüz Futbol’da gündemi değerlendirdi. Gündeme dair konuşan Dilmen, “Türkiye’de ilk corona virüsü vakası çıktığında seyircisiz oynandı maçlar. Ortalık ayağa kalktı. Bana, federasyona, herkese beddua ettiler. Hemen 105 bin vaka var. Kulüpler ‘Oynayalım maçları’ diyor. Özür bekliyorum” dedi.

NTV ’de Yüzde Yüz Futbol programına katılan ve gündeme dair değerlendirmelerde bulunan Rıdvan Dilmen yine çok konuşulacak çarpıcı talimat yaptı. Maçların haziranda oynanmaya başlanacak olması üstüne konuşan Dilmen, “Türkiye ’de ilk corona virüsü vakası çıktığında seyircisiz oynandı maçlar. Ortalık ayağa kalktı. Bana, federasyona, herkese beddua ettiler. Derhal 105 bin vaka var. Kulüpler ‘Oynayalım maçları ’ diyor. Özür bekliyorum. Ne oldu? Para, sağlığı bozar” dedi.

Dilmen “17 kulübün futbolcusu Emre Belözoğlu ’nu aramış ve ‘Ağabey, oynayalım, bize öncülük edin ’ demişler, oynamak istemişler. 104 bin vaka varken oynamak istiyorlarsa, bunun tek nedeni paradır” dedi ve mali olarak kulüplerin bu dönemde büyüyen sıkıntılarına gönderme yaptı.

“Bir tavsiyede bulunayım, Dominik ’te oynasınlar”  diyen Rıdvan Dilmen, “Voleybol var, bacak tenisi var, futbol var… Çağırmak ancak orada sorun değil, olsa Acun yapmaz! Espri yapıyorum natürel. Kulüplerimiz dolu durumda, oynamak istemelerinin nedeni bu” biçiminde konuştu.

İLGİLİ HABER Mehmet Demirkol: `Olacak iş değil! İşin kötüsü kimsenin de umrunda değil...` Mehmet Demirkol: `Olacak meslek yok! İşin kötüsü kimsenin de umrunda yok…`

Borçlara da değinen Dilmen, “Ücret kesintisini Türkiye niye uygulayamaz? Yerlide sorun yaşayamazsınız fakat Skrtel, 1 yıl önceki parasını FIFA ’dan alıyor. Karius feshetti, gitti. Denizlispor kalecisi feshetti. Fedakarlık yaparlar fakat milyonlarca Euro borç, oyunculara olan geçmiş borçlar” dedi ve ekledi: “Elneny, Falcao, Sosa… Skrtel, geçen yıl hiç parasını almamış. Karius takvim 1.5 milyon Euro alıyormuş, 1.6 milyon Euro ’yu zaten ödememişler. Bu meslek, krizli bir şekilde başlayacaktır. Yüzde 30 fedakarlığa herkes hazırdır lakin geçmişe dönük borçlar ne olacak?”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı