Süper Lig

Rasim Kara, Sözcü ’ye konuştu: VAR olsaydı şampiyonduk!

Eski kaleci ve teknik direktör Rasim Kara, Beşiktaş’ta tahsis aldığı 1996-1997 sezonu için “mükemmel takımdık. Van ’daki Sergen ’in frikiki var… VAR sistemi olsa şampiyon olacaktık. Küskün ayrıldım ama her zaman Beşiktaş ’ın iyiliğini istedim” dedi.

Türk futbolunun kayda değer isimlerinden Rasim Kara, muhabirimiz Ali Aydın’ın sorularını yanıtladı. 1996-97 sezonunda Beşiktaş’ta teknik direktör iken kılpayı şampiyonluğu Galatasaray’a kaptıran Kara, o sezonla ilgili yaşadıklarını şöyle anlattı: “Bir Takım yöneticilerle bezginlik yaşamıştım, küskün ayrıldım fakat doğrusu iyi bir takıma sahiptik. Amokachi, Sergen, Mrmic, Şifo, Ertuğrul… Haklıydım, bir gün kitabımda her şeyi söyleyeceğim. Van’da Sergen’in frikiki elle kesilmişti. VAR sistemi olsaydı biz şampiyon olabilirdik” dedi.

14 YABANCI GEREKSİZ

Sergen Yalçın’ın Beşiktaş’a dönüşünden çok mutlu olduğunu gösteren Kara, “Sergen Yalçın, futbolculuk kariyerinin bereketli dönemini benim hocalığımda yaşamıştır. Alanya ve Malatya’da başarılı oldu. Beşiktaş’ta kendisine sahip çıkılmalı. ‘14 yabancı hakkın var’ diye 14 tanıdık olmayan almanın bir anlamı değil. O zaman bana sahip çıkılsaydı minimum 2-3 kere şampiyon olurduk. Avrupa kupalarında da yerlere gelebilirdik. Ben her zaman Beşiktaş’ın iyiliğini ve kazanmasını istemişimdir” ifadelerini kullandı.

1996-97 sezonunda Sergen Yalçın ’ın frikikini Vansporlu futbolcu eliyle kesiyor, hakem Metin Tokat ‘devam’ kararı veriyor

ÇEBİ ’Yİ TEBRİK EDERİM

“Seba, Bilgili’ye 16 milyon dolar borçla bıraktı. Bilgili döneminde 34 milyon dolara çıktı. Demirören’de 490 milyon, Fikret Orman’da 3 milyar TL… Bu durumdaki Beşiktaş’a başkan olma gayretini bildiren Ahmet Nur Çebi’yi tebrik ederim. Biz de onu desteklemeliyiz.”

YERLİLERDEN VAZGEÇİLMEMELİ

“1994’te Türkiye’de ilk kaleci antrenörlüğünü ben başlattım. Şenes Başkan’ın ve Fatih Hoca’nın büyük destekleri oldu. hemen ligde Trabzonspor birinci, Başakşehir ikinci. Bunların kalecileri yerli. Başarılı olan hocalara bakıyoruz, onlar da yerli. O zaman niye yabancılara yöneliyoruz ama?”

VİRÜSÜN ŞAKASI YOK!

“TFF’de 10 senedir antrenör eğitiminde görev yapıyorum. Liglerin başlaması konusunda federasyonumuz, hükümet ve Bilim Kurulu’yla hareket edecek. En içten kararı vereceklerdir. Şakası olmayan bir dönemdeyiz. Hesaplı ve psikolojik sıkıntılar olacaktır.”

SOKAĞA ÇIKAMAZ IŞIK HALKASI GELDİ!

“3-4 senedir Yalçın Karadeniz’in ekibinde atama yaptım. Gidişatın hiç iyi olmadığını söyledik lakin Fikret Orman göreve devam etmemizi istemedi. Sayın Başkan, her ne dek fantastik bir stadyum yapmış olmasına ve 2 sene defalarca kazanan olunmasına karşın şu anda sokağa çıkamayacak duruma gelmiş.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı