Spor Haberleri

Premier Lig sezonu iptal olursa kayıp 750 milyon pound

Corona virüs önlemleri sebebiyle askıya alınan liglerden İngiltere Premier Lig’de sezonun iptal kararı alınması halinde kulüpler ve yayıncı kuruluş aralarında cidddi husumetlerin doğabileceği iddia ediliyor.

Dünyanın yayın geliri en yüksek olan ligi olan İngiltere Premier Lig ’de corona virüs nedeniyle ertelenen ligin tamamlanamaması halinde kulüplerin 750 milyon poundluk alacakları konusunda yayıncı kuruluşlarla önemli bir problem yaşayacağı belirtiliyor.

İngiliz gazetesi Daily Mail, İngiltere Premier Ligi ’nin yayıncı kuruluşu olan Sky Sports ve BT Sport ile kulüpler arasında liglerin başlayamama kararı verilirse büyük bir hesaplı savaş çıkacağını yazdı. Premier Lig ’deki her kulüp için takriben 750 milyon poundluk ödeme beklendiği ve yaşanan belirsizliğin taraflar aralarında ciddi husumetlerin doğacağını işaret ediyor.

Yaşanan belirsizliğin yayıncı kuruluşun vaatlerini yerine getirememesine sebep olacağı açıklanmış haberde her kulübe takriben 37 milyon pound olarak belirlenen ödemenin gecikmesini özellikle en üstteki düzey kulüplerin kabul etmeyeceğinin altı çiziliyor.

Çözüm önerisi olabilecek bir diğer ihtimalin ise bu sezon yaşanabilecek kaybın bir sonraki yayın ihalesinde telafi edilebileceği yönünde olduğu ifade ediliyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı