Süper Lig

Obi Mikel’in ayrılığının perde arkası

Trabzonspor sezon başından itibaren yaptığı transferler ve gönderdiği oyuncularla kazanç-gider dengesinde önemli bir azalmaya gitti. Mart ayı içinde yılda 3 milyon 500 bin Euro bölge Sturridge arkasından ise 1 milyon 500 bin Euro alan Mikel’in sözleşmelerini fesheden bordo-mavililer, yıllık oyuncu giderini de 15 milyon Euro seviyesine indirdi. Ayrıca aralıksız sakatlık sorunu yaşayan Sturridge ve performansı tartışılan Obi Mikel ile de yollar kârlı bir şekilde ayrılmış oldu.

TAKIMDA DENGELER KORUNACAK

UEFA ile yapılan görüşmedeki rakamlara tam olarak inen bordo-mavililer, gelir- gider dengesini de manâlı oranda sağlamış oldu. Takımda toplam oyuncu gideri 104 milyon 857 bin 400 TL’ye düşen Trabzonspor’un keza iç transferde Filip Novak, Jose Sosa ve Joao Pereira ile de makul rakamlar karşılığında kontrat onarım görüşmeleri devam ediyor.

KIZI ÇAĞIRINCA KARŞI KOYAMADI

Obi Mikel’in ayrılık sürecinin perde arkası da ortaya çıktı. Nijeryalı futbolcunun, İngiltere’de yaşamış kızının kendisini arayarak, “Baba başım ağrıyor, seni istiyorum” demesi ve TFF’nin de maçları oynatma kararının ardındaki menajerini arayarak, “Ben ailemin yanında elde etmek istiyorum. Burada dursam da aklım defalarca orada olacak” dediği öğrenildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı