Süper Lig

Twitter ’da dünya çapında taraftarlar yarıştı, kazanan Trabzonspor oldu

ABD merkezli sosyal ağ araştırma platformu San Baas Media kadar 23 Mart ’ta başlayan ve dünya üzerinde 64 takım taraftarı aralarında yapılan oylama sonucunda finale Trabzonspor ile Beşiktaş kaldı. 454 bin 151 oy kullanılan finalde, Trabzonspor yüzde 50.7 ’lik oy oranıyla birinci oldu.

ABD merkezli sosyal medya araştırma platformu San Baas Media, twitter üzerinden 23 Mart’ta taraftarlara karşın bir anket başlattı. Turnuva gibi gerçekleşen ve 4 bambaşka kategoride toplam 64 takımın taraftarlarının yarıştığı oynama bugün tamamlandı. Türkiye’den Trabzonspor, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray’ın yer aldığı oylama, ‘Dünyanın en fanatik taraftarı kim’ sorusuyla başladı.

A Grubu’nda yer alan Galatasaray, grup finalinde Hindistan’ın Kerala Blasters ile karşısında karşıya geldi. 222 bin 216 oy kullanılan finalde Hindistan ekibi, yüzde 52.8’lik oy oranıyla grubu lider tamamlamıştı. B Grubu’nda ise Fenerbahçe ve Trabzonspor yer aldı. Fenerbahçe, sözde finalde Corinthians’a elenirken, Brezilya ekibi finalde Trabzonspor ile karşılaştı. Bordo-mavililer, 171 bin 905 oy kullanılan grup finalinde, Corinthians’ı yüzde 50.5 oy alarak geçti.

C Grubu’nda Türkiye’den herhangi bazı yer almazken, finalde İtalya’nın Juventus ve Arjantin’in Boca Juniors ekipleri aleyhinde karşıya geldi. 114 bin 16 oy kullanılan grup finalinde Boca Juniors, Juventus’u yüzde 61.3’lük oranla geçerek grubu zirvede bitirdi. D Grubu’nda bulunan Beşiktaş ise finalde Suudi Arabistan temsilcisi Al Ahli ile karşılaştı. 216 bin 661 oy kullanılan final mücadelesinde siyah-beyazlılar, yüzde 50.4 oy oranıyla rakibini geçti.

İLGİLİ HABER Trabzonspor, gruplar halinde sahaya iniyor Trabzonspor, gruplar halinde sahaya iniyor

Finalde rekor oy kullanıldı

Trabzonspor yarı finalde Hindistan ekibi Kerala Blasters ile eşleşirken, Beşiktaş ise Arjantin temsilcisi Boca Juniors ile karşısında karşıya geldi. 297 bin oy kullanılan mücadelede Trabzonspor, Kerala Blasters’i yüzde 50.8’lik oy oranıyla geçen taraf oldu ve adını finale yazdırdı. Öteki benzeri final mücadelesinde ise 328 bin 550 oy kullanıldı. Bu oylamada Beşiktaş, Boca Juniors aleyhinde yüzde 51.6’lık oy oranıyla finale kalan takım oldu.

Dünya üzerinde 64 takımın yer aldığı turnuvada Türk finali oynandı. 25 Nisan’da başlayan ve 1 hafta süren oylamaya rekor katılım gerçekleşti. 454 bin 151 oy kullanılan final karşılaşmasında Trabzonspor, Beşiktaş’a aleyhinde yüzde 50.7 oy oranına ulaşarak menfaat kurdu. Bordo-mavililerin birinci olduğu turnuvayı Beşiktaş ikinci olarak tamamlarken, Boca Juniors üçüncü, Kerala Blasters ise dördüncü oldu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı