Spor Haberleri

Obi Mikel ‘ertelensin ’ talebine, Hüseyin Çimşir ’den yorum: ‘Bizi bağlamaz ’

Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, Medipol Başakşehir maçının peşinde, “Pozisyonlar bulup galip gelmek için oynadık ama maalesef netice itibariyle berabere bitirdik. Oyuncuların isteğinden arzusundan mutluyum, yolumuza devam edeceğiz” dedi. öte taraftan Obi Mikel’in liglerin ertelenmesiyle talebiyle ilgili olarak “Bu izah etme kendini bağlar” dedi.

Süper Lig ’in 26. haftasında Trabzonspor ile Medipol Başakşehir karşılaştı. Müsabaka 1-1 beraberlikle sonuçlandı. Maçın ardındaki düzenlenen basın toplantısında konuşan Trabzonspor Teknik Direktörü Hüseyin Çimşir, “Kazanıp rakiplerle olan puan kaybını arttırmak, avantajlı konuma girmek istiyorduk lakin beraberlikle ayrıldık. Maça geneli itibariyle bakıldığı süre bilhassa ilk yarıdaki oyun oynama isteğinden epeyce memnunum. İlk yarıda bazı pozisyonlarda şut atma ve kenardan gelen ortalara temas etme konusunda bezginlik yaşadık. O oyunun karşılığında skoru yapmamız öne geçirmemiz gerekiyordu fakat bunu gerçekleştiremedik. İkinci güya geriye doğru düştükten sonra erken gol bulup skoru eşitledik. sonradan pozisyonlar bulup galip gelmek için oynadık lakin maalesef sonuç itibariyle berabere bitirdik. Oyuncuların isteğinden arzusundan mutluyum, yolumuza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Karşılaşmanın ilk yarısında Nwakaeme ’nin ceza alanında çekilip düştüğü pozisyonla ilgili soru üstüne Çimşir, “Pozisyonu izledim, penaltı olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bu maç hem Gaziantep maçında verilmeyen penaltı var. Gaziantep maçında attığımız gol iptal oldu. Kritik haftalara giriyoruz. Kritik kararlar, hakemlerin bu konularda biraz daha dikkat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Başakşehir maçında pozisyonu bile incelemediler, tez tez geçiştirdiler. Bu konuda yönetimin gayreti var, bir savaş veriyorlar. Biz de onların saha dışındaki savaşını, saha içinde oynadığımız oyun aldığımız sonuçlarla katkı maddesi sağlamaya çalışıyoruz” biçiminde konuştu.

“OBI MIKEL ’İN AÇIKLAMASI BİREYSEL AÇIKLAMADIR”

Obi Mikel ’in ligin iptal edilmesine ilişkin sosyal medyadan yaptığı paylaşımı konusunda sorulan bir soru üstüne de Çimşir, “Şimdi sadece bizim ülkemizde yok dünya genelinde olan bir olayla karşı karşıyayız. Şiddet bir dönemde geçiyor tüm ülkeler. Keza devlet ayrıca bakanlık bugüne kadar bu süreci mükemmel getirdiler. Oyuncuların huzursuz olması normaldir. Bazıların aileleri dışında, panik yaptıkları olur fakat bilhassa Obi Mikel ’in kendi yaptığı bireysel açıklamadır. Bu yorumlama ne kulübü ne takımı bağlar. Kendi yaptığı izah etme. Kafasının karışık olduğu futbolla ilgili öbür problemleri olduğunu söyledi. Biz de saygı duyduk, yapacak bir şey yok” diye konuştu.

İLGİLİ HABER John Obi Mikel ve Radamel Falcao: `Sezon iptal edilmeli` John Obi Mikel ve Radamel Falcao: `Sezon iptal edilmeli`

“HABERİMİZ OLMADAN AÇIKLAMA YAPIYORLAR”

Takımda bir takım oyuncuların sosyal medyadan açıklama yapmalarına bir tedbir alınıp alınmayacağına ilişkin soru üstüne Çimşir, “Bunu oyuncular kişisel olarak yapıyorlar ama kulüp bir şekilde denetim ediyor. Ara Sıra elimizden olmayan sebeplerden bizim haberimiz olmadan yorumlama yapıyorlar. Kulübün disiplin talimatı var, idare kurulunun tasarrufta bulunacağını düşünüyorum. Bizim işimiz saha. Biz ne derlerse seyircili, seyircisiz, oynama, durdurma sonuçta devletin almış olduğu karar var. Bu karara uymamız gerekiyor herkesin özellikle salgın konusunda daha itinalı olması gerekiyor. Sağlık Bakanlığı ’nın göstermiş olduğu yoldan devam etmemiz gerekiyor” ifadelerini kullandı.

ABDÜLKADİR ÖMÜR ’ÜN DURUMU HAKKINDA

Karşılaşmada sakatlanarak oyundan çıkan Abdülkadir Ömür ’ün durumu ile ilgili Çimşir, “Abdülkadir, diziyle ilgili ağrısı olduğunu açıklama etti, devam edemedi. Ameliyat olduğu sakatlığıyla ilgili. Kolay değil uzun işlem ara verdi. İki maçtır da baya üst üste oynadı. Ara Sıra dermansızlık olabilir, öbür adale sakatlığı yaşanabilir. Manâlı bir şey olmayacağını düşünüyorum. Geri kalan dönemde ona, oyununa enerjisine ihtiyaç var. Umuyorum önemli bir şeyi yoktur” dedi.

İLGİLİ HABER Abdülkadir Ömür sakatlandı! Genç yıldız oyundan çıkmak zorunda kaldı Abdülkadir Ömür sakatlandı! Genç yıldız oyundan çıkmak zorunda kaldı

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı