Spor Haberleri

Zonguldak Kömürspor corona virüs nedeniyle antrenmana çıkmadı

Zonguldak Kömürsporlu oyuncular korona virüs nedeniyle antrenmana çıkmadı.

Zonguldak Kömürspor TFF 2. Lig Beyaz Grup ’un 28. haftasında misafir edeceği 1922 Konyaspor maçı hazırlıklarına Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu ’nda başlayacaktı. Fakat ülkeyi etkisi altına bölge korona virüs nedeniyle futbolcular kendi arasında konuşarak antrenmana çıkmama kararı aldı. Karaelmas Kemal Köksal Stadyumu ’na Teknik Direktör Serkan Afacan maske ile gelirken, asistan antrenörler Serkan Dökme, Barıştırma Şeref ve 7 oyuncu katıldı.

Yaramaz, oyuncu sayısının antrenman için tatmin edici sayıda olmaması nedeniyle antrenmanı iptal etti. öte taraftan Teknik Direktör Serkan Yaramaz antrenmanın iptal edilmesinin arkasında futbolcuların korona virüs sebebiyle sıkıntılı olduğu ve Türkiye Futbol Federasyonu ’nun (TFF) bir an önce ligleri ertelemesi gerektiğini söyledi.

‘Futbolculara antrenmana çıkmaları konusunda baskı yapmıyoruz ’

Zonguldak Kömürspor Teknik Direktörü Serkan Afacan, futbolculara antrenmanlara çıkmaları konusunda baskı yapmadıklarını söyleyerek, ”Futbolcularıma antrenmana çıkmaları konusunda bir zorlama yapamam. Çünkü gerçekte her şeyden önce sağlık manâlı. Bizde açık konuşmak gerekirse bununla ilgili bir zorlama yapamıyoruz. Bazı arkadaşlar gelip ter atmak istediklerini söylediler. Ben de olur dedim. Burada futbolcular geldi, gelmedi diye bir idrak oluşturmasın. Kişisel arkadaşlar burada koşmak isteyenleri serbest bıraktık. İstemeyen arkadaşlarımızı bu psikolojik durumun buna hazırlanmasını atlattıktan sonra antrenmanlara katılsın istedik. Onun için bir hatalı anlaşılmaya sebep vermeyelim. Onun haricen herhangi bir sebep yok” dedi. İLGİLİ HABER Galatasaray antrenmanı iptal etti Galatasaray antrenmanı iptal etti

‘Maçların iptal edilmesini bekliyoruz ’

Maçların iptal edilmesini beklediklerini Yaramaz, ”Bütün Avrupa ülkelerinde dünya ülkelerinde maçlar feshedilmiş durumda. Bizimde beklentimiz maçların iptal edilmesi. Fakat Türkiye Futbol Federasyonu böyle bir karar almış. Bu karara uymak durumdayız. Ne dek sağlıklı olduğunu vakit içerisinde göreceğiz” şeklinde konuştu.

Sinan Ören: Federasyon ısrarla ligleri ertelemiyor

Zonguldak Kömürspor Kaptanı Sinan Ören ise Türkiye Futbol Federasyonu ’nun ısrarla ligleri oynatmak istediğini belirterek, ”Dünya da bir salgın var, çok da sıkıntılı etmeye başladı. Ülkemizi son dönemde vurmaya başladı. 1 ölüm vakası oluştu. Fikrimiz liglerin ertelenmesi. Federasyon nedense oynatmak istiyor. Perde arkasında ne var bilmiyoruz. Kolay bir koşul yok. Bir Takım arkadaşlar gündüz bizle konuştular, huzursuz oldular. Sizin içinde geçerli aynı şey. Yazarlar Derneği de başvuruda bulunmuş. Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan ’ın açıklamasını bekliyoruz. Kısa sürede bu işlerin çözülmesini bekliyoruz. Bakalım önümüzdeki günlerde ne olacak” ifadelerini kullandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı