Biyografi

Nisa Bölükbaşı Kimdir?

Nisa Bölükbaşı hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Katıldığı Survivor yarışması ile adından söz ettiren Bölükbaşı kaç yaşında? aslen nereli? eğitimi, spor geçmişi, kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1998 yılının Temmuz ayında, Çek Cumhuriyeti’nin Prag Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Henüz 3 aylık iken annesi ile birlikte yüzmeye başlamıştır. Ardından yüzücülüğü profesyonel anlamda devam ettirmiş, 6 yaşında iken Çek Cumhuriyeti’nin en iyi takımı için yüzmeye başlamıştır. O sene yine bir başka spor dalı olan Kayak ile ilgili bir davet almış ancak dağnlar, yaşadığı Prag Şehri’ne uzak olması sebebi ile bu daveti geri çevirmek zorunda kalmıştır.

8 yaşında iken profesyonel olarak, tenis, single ve çiftler oynamaya başladığı belirtilen Nisa Bölükbaşı, Prag tenis kulübü Cibulka’da 15 sene tenis sporu ile kariyerini sürdürmüştür. 15 yaşında yüzme sporunu bırakmış ve yüzme hocası olarak kariyerini sürdürmeye karar vermiştir. İlerleyen süreçte voleybol oynamaya başlamış, takımın en küçüğü olmasına rağmen libero olarak oynamak istemiş, 2018 senesinde, Çek Cumhuriyeti’nde U20 kategorisinde 2. lik elde eden kadroda forma giymiştir. Yine aynı yıl Mimarlık okumaya başlayan Bölükbaşı, eğitimi nedeni ile voleybol’u bırakmıştır.

Günümüzde ise yine spor ile iç içe yaşayan başarılı sporcu hobi olarak, snowboard, bisiklet, kış ve yaz pateni gibi sporlar ile ilgilenmekte ve formunu korumaktadır.

2020 yılında Tv8 ekranlarında yayınlanan ve ‘nın hazırlayıp sunduğu Survivor 2020 yarışmacıları arasına katılan isimlerden birisi olmuştur. Sporcu kimliği ve güçlü fiziği yarışmasının iddialı isimleri arasında yer almaktadır. Survivor karakter oluşturmaz ortaya çıkarır. Güç fiziksel yeteneklerden değil, kırılmaz iradeden gelir ifadeleri ile yarışmada ne kadar iddialı olduğunu takipçileri ile paylaşmıştır.

Maalesef henüz boyu, kilosu ve aslen nereli olduğu gibi bilgilerine ulaşılamamış, araştırılmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı