Biyografi

Stephen Curry Kimdir?

Amerika Ohio doğumlu Stephen Curry Sonya Curry ve Dell Curry çiftinin çocuğu olarak 1988 yılında dünyaya gelmiştir. Kuzey Karolina’da Charlotte Hristiyan Okulunda basketbol ile tanışmış liseler arası devlet şampiyonasına katılmış ve turnuva’da MVP seçilmiştir.

Lise’de %48’lik oran ile en iyi üçlükçü ödülünü kazanmıştır. Ardından bir çok kolej’den burslu teklif gelmiş ancak Stephen Curry Hristiyan okulunda kariyerine devam etme kararı vermiştir.

Lisenin ardından NCCA’nan önemli takımlarından Davidson Koleji ile yoluna devam etmiştir. Kolej’de ilk sezonda maç başına 21.5 sayı, 4.6 ribaunt ve 2.8 asist ortalaması ile müthiş bir sezon geçirmiş 2007 yılında NBA seçmelerine girmiştir. Kevin Durant’tan sonra maç başına en fazla sayı tutturan isim olmuştur.

Üniversite eğitiminden sonra ise 2009 yılında NBA seçmeleri neticesinde Golden State Warriors tarafından seçilmiş ve 12 Milyon Yediyüzbin Dolar imza karşılığında 4 yıllık sözleşme imzalamıştır.

Günümüzde halen Golden State forması giyen Stephen Curry Amerika Milli takımı formasınıda giymektedir.

2011 yılında Kanada asıllı Ayesha Curry ile evlenmiş ve bu evliliğinden Riley Curry ile Ryan Carson Curry isimlerinden iki kızı vardır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı