Süper Lig

Nihat Özdemir: “İndirim işine karışmayız”

Türkiye’de karantina nedeniyle herkes işlerini yavaşlatırken, TFF Başkanı Nihat Özdemir’in yoğunluğu o denli pozitif. Futbolun durmasıyla yaşanan finansal ve yönetimsel sorunları çözmek için gecesini gündüzüne katan Özdemir, kulüplerin bu konudaki yaklaşımlarına ise müdahil olmayacaklarını söyledi.

Gündemdeki 3 kayda değer konu kendisine sorulduğunda yanıtlar gayet netti. Başta çoğu ülkede, federasyonlarla koordineli bir şekilde yapılan sporcularla aidat indirimi konusu soruldu. Cevabı tartışmaya yer bırakmayacak dek açıktı:

“Her kulüp ücret konusunda kendi çözümünü üretecek. Kulüpler hangi futbolcuyla, hangi şartlarda anlaşmış, hangi sözleşmeleri yapmış ben bilmem ancak. Her kulübün bedensel durumu ve şartları ayrı. Onlar kendisi değerlendirecek.”

VAKIT VE ŞARTLARA GÖRE

Özdemir’e bankalarla kulüpler arasında yapılan anlaşmalar konusunda yeni bir girişimleri olup olmayacağı da soruldu, “O konu da kulüpleri ilgilendiren bir koşul. Her kulüp kendi finansal şartlarına tarafindan bankalarla bitmiş durum değerlendirmesi yapabilir” ifadesini kullandı.

Bir diğer manâlı konu da Parasal Fair Play anlaşmasıydı. UEFA’nın bu konudaki elastik tavrından daha sonra TFF’nin de bir istisnai durum senaryosu yazıp yazmayacağı konusunda Özdemir’in cevabı:

“Finansal Fair Play bize ait bir koşul. Liglerin başlamasından sonradan Ulusal Mali Fair Play sistemini, kriterlerini zamanlama yönünden ve şartlar yönünden oturup tekrar konuşacağız.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı