Spor Haberleri

NBA yıldızlarından işçilere corona yardımı: 1 milyon dolar…

NBA’de sezonun süresiz askıya alınmasının arkasında basketbol salonlarında sanki zamanlı işlerinden olan çalışanların imdadına yıldızlar yetişti.

Tüm dünyayı etkileyen corona virüsü NBA ’e de adımı attı. NBA’de sezonu erteleme kararı alındı. Utah Jazz ’de forma giyen Rudy Gobert ve ekip arkadaşı Donovan Mitchell ’ın corona virüsü testlerinin pozitif çıkmasının gerisinde alınan sezonu erteleme kararından en fazla salon çalışanları etkilendi. Basketbol salonlarında sanki zamanlı olarak çalışan işçiler, sezonun durması ile birlikte işsiz kaldı.

Bunun üstüne birçok NBA yıldızı, işçilerin çalışmadıkları süre da maaşlarının ödenmesi için harekete geçti. Bir bağış hesabı oluşturan yıldızlar, işçiler için para yardımında bulundu. İşçiler için yapılan bağışlardan en uyarı çekeni ise Golden State Warriors ’tan geldi. Stephen Curry ’nin başı çektiği Golden State Warriors yönetimi, oyuncuları ve antrenörleri Chase Center çalışanları için 1 milyon dolar bağışta bulundu.

Golden State Warriors, yapılan yardımı devlete ait Twitter hesabından duyurdu.

In an effort to assist those impacted by the NBA’s unforeseen suspension in play, the Warriors ownership, players, and coaches have pledged to donate $1 million to a disaster relief fund established by the Warriors Community Foundation. pic.twitter.com/610GkZumjy

— Golden State Warriors (@warriors) March 14, 2020

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı