Basketbol

NBA gösteri arkasından!

Dünya sporunu durma noktasına getiren koronavirüs salgını, dünyanın en büyük 10 milli liginden biri olarak kabul edilen NBA ’de maçların 11 Mart ’tan itibaren askıya alınmasına niçin olmuştu.

NBA ’deki ertelemenin üzerinden 2 hafta geçerken, bu süreçte 2020 Olimpiyat Oyunları ve 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası da, gelecek yıla taşınınca yaz takvimi boşaldı. NBA yönetiminin de sezonun devam edebilmesi için araştırmalar yaptığı ve planlarında lokasyon olarak 3 seçeneğin üzerinde durduğu bildirildi.

Üniversite kampüsü de ithimaller arasında!

NBA yönetimi,takımı bulunmayan şehirlerdeki merkezi yerlerde maçların oynanabileceği şıkkı üstünde dururken, Corona virüs ihtimalini en üye indirmek için takımların aynı yerde konaklaması, antrenman yapması ve maç oynayabilmesi gibi faktörleri göz önüne alarak hareket ediyor. bu nedenle ihtimaler arasında, Las Vegas, Bahamalar ve Ortabatı bölgesinde bulunan bir üniversite kampüsü yer alıyor. NBA yönetimi daha çok, Las Vegas ’ta tüm takımları bir çatı aşağı toplayıp, bir balo alanını salona çevirmeyi planlıyor. Düşük ihtimaller aralarında ise, bir üniversite kampüsünü kapatmak bulunuyor.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı