Süper Lig

Mustafa Kaplan: Deniz bitti

Fenerbahçe altyapılar koordinatörü olarak düşünülen Mustafa Kaplan, gündeme ilişkin manâlı açıklamalarda bulundu.

İsmi Fenerbahçe Altyapı Koordinatörlüğü için geçen Mustafa Kaplan, SÖZCÜ’ye özel açıklamalarda bulundu.

Son olarak Ankaragücü’nde devir yapan deneyimli teknik direktör, futbolun kurtuluş formülünün altyapıda olduğunu vurguladı…

– Bundan daha sonra futbolda eski paralar olmaz. Deniz bitti. Türk kulüplerinin zaten hesaplı sıkıntıları vardı. Daha da olumsuz etkilendiler.

– Cümbür Cemaat kendi altyapısına yönelecek. Daha Aşağı liglerde forma giyen oyuncuları peşine düşüp takip etmek lazım. İyi izleme ve tarama ekipleri kurulmalı. Cümbür Cemaat kendi yıldızını yaratmalı. Avrupa’daki gurbetçi futbolcular için de tarama yapılmalı.

– Kadrodaki tanıdık olmayan sayısını yıkmak, yerlilere daha fazla baht vermek, gençlere güvenmek gerekiyor. Daha Alçak liglerde keşfedilmeyi bekleyen birçok yıldız adayı var. Yeter ama onlara güvenelim.

“FENERBAHÇE BÜYÜK BİR ÖVÜNÇ”

– Arjantin, Brezilya ve Uruguay’daki tanıdık olmayan oyuncuları, antrenman metotlarını izledim. Salgın öncesi Hırvatistan Ligi’ni izlemeye gittim. Fazla yetenekli oyuncular var. mükemmel bir ekibe sahibim. Son kararı ben veririm.

– Fenerbahçeli yetkililerle aracısız görüşmem olmadı. Ancak ismimizin ciddi şekilde konuşulması kayda değer. Fenerbahçe ile anılmak benim için gururdur. Tayin verilirse çalışmak isteriz, büyük bir iftihar ve asalet olur.

“FERDİ ZAMAN ALMALIYDI”

– Fenerbahçe altyapısında iyi oyuncular var. Cenk Alptekin, Muhammed Gümüşkaya, Ömer Faruk Beyaz ve Rizespor’a bahşedilen Burak Albayrak yetenekli oyuncular. Kısmet verilmesi gerekiyor. Burak’ı aktarma etmek istemiştik.

– Ferdi Kadıoğlu kayda değer bir yetenek. Tolga’nın sol ön oynadığı yerde Ferdi defalarca sağ ön / sol ön oynar. Daha artı baht verilmiş olsaydı, Ferdi kazanılırdı. Kalan haftalarda onun gibi yeteneklere şans verilmesi gerekiyor.

“PATENT AYBERK ’İ GETİRİRDİM”

– Alt liglerden izlediğim oyuncularla ilgili listem var. 3. Lig’den iki yıldız adayı var. Alıp oynatırım. Patent Ayberk Özdemir’i de alırım. Trabzon istemişti, Avrupa’dan Napoli ve Udinese istemişti, oysa aktarma olmayınca kaldı.

– Atak futbolu oynatmayı seviyorum. Paslı oyunu seçim ederim. Çalıştırdığım takımları çift forvet oynatırım. Savunmasını sağlama bölge, blokları birbirine yakın olan, geçiş oyunlarını iyi yapan ekip maç kazanır.

“LİG BİTİRİLMELİ”

“Corona virüsü salgını sebebiyle ligler ertelendi, tüm futbolcular evlerine çekildi. Antrenman seviyeleri bıraktıkları gibi olmayacak. Ligin bitirilmesi kararı en açık konuşmak gerekirse olacaktır diye düşünüyorum. Haziran ayında ligi oynatırlarsa temmuz ortasında sezonu bitireceklerini düşünüyorum. Fakat ligler başladıktan sonra eskisi gibi bir rekabet olur mu, futbolcular ne değin fizik olarak hazır olur buna da görmek lüzumlu.”

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı