Süper Lig

Mustafa Cengiz: “Devletimiz, yeniden fazla doğru bir karar aldı”

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle futbol, basketbol, voleybol ve hentbolda liglere ara verilmesinin fazla içten bir karar olduğunu söyledi.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu tarafından açıklanan karara ilişkin AA muhabirine değerlendirmede bulunan Mustafa Cengiz, “Devletimiz, tekrar fazla doğru bir karar aldı ve maçları erteledi.” dedi.

Alınan karardan duyduğu memnuniyeti dile getiren Cengiz, şunları söyledi:

“Devletimiz, 12 Mart saat 19.00’dan itibaren bütün alanlarda olduğu gibi, sporda da insanlar sağlığını düşünerek müdahalelerde bulunmuştur. Devletimizin aldığı ve alacağı bütün kararlara uyan Galatasaray Spor Kulübü olarak biz, sporcu, teknik takım, medya mensupları, yöneticiler ve görevlilerin sağlığını gözeterek, maçların ertelenmesi önerimizi de devletimize, ilgili federasyonlara, kurullara sunduk. Bu karar için öncelikle Gençlik ve Spor Bakanlığına, tüm ilgili federasyon ve kurullara, Kulüpler Birliği Vakfına teşekkür ediyoruz. Bu karar Türk sporu namına çok içten ve haklı bir karardır. Kendilerini tebrik ediyoruz.”

Bundan sonraki süreci Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı ile planlayacaklarını aktaran Cengiz, “Salgın riskinin kalkmasıyla, maçların baştan oynanacağı ortama en kısa zamanda dönülmesini temenni ediyoruz. Bundan daha sonra yapılması gereken tek şey, devletimizin ve Sıhhat Bakanlığı’mızın bütün talimat ve talimatlarına uymaktır. Başından beri bunu söylüyoruz. Devletimizin tüm yönergelerine panik yaratmadan uymamız gerekir. Kulüpler Birliği olarak, bu kararın başvuru sonucu pratiğe aktarılabilmesi için TFF ile araştırmalar yapacağız. Bunun dilekçe şeklini netleştirmeye çalışacağız.” ifadelerini kullandı.

 

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı