Süper Lig

Beşiktaş kabus görüyor! Her yer karanlık!

9 aylık zararı 246 milyon TL’ye meydana çıkan Beşiktaş, forma sponsor desteğini kaybediyor. Kısa vadede nefes aldıracak bağış formülü de uygulanamıyor.

Ekonomik olarak sınırda yaşayan büyük kulüplerin olur ya de en sıkıntılısı Beşiktaş. Son açıklanan finansal raporlarla zararı tavan yapan siyah-beyazlılar, ışığı bir türlü göremiyor. Kısa süre önce Şampiyonlar Ligi’nden tarihi gelirler elde eden kulüp, derhal mali buhran içinde. Gelirler dip yaptı, sponsorlar çekiliyor. Mevcut idare, sorunları çözme noktasında eleştirilirken SÖZCÜ, son dönemin fotoğrafını çekti. İşte Beşiktaş’ın karanlık tablosu:

1- VODAFONE FORMADAN ÇIKIYOR

Beşiktaş ’ın başlıca destekçisi Vodafone, forma göğüs sponsorluğundan ayrılıyor. İmzalandığı 2013’ten bu yana iki kez uzatılan uzlaşma bu sezon sonu bitiyordu. Vodafone, sözleşmedeki bir yıllık opsiyonu kullanmayacak. Uzlaşma uzatılsa, bir yıl için kulübe 18 milyon TL ödenecekti. Beşiktaş, idareli kriz yaşanırken yeni sponsor bulmak zorunda.

İLGİLİ HABER Trabzon, İstanbul`u solladı! Trabzon, İstanbul`u solladı!

2- BORÇ 3 MİLYAR TL ’Yİ AŞTI

Şubat ortasında yapılan 2020 yılının ilk divan kurulu toplantısında Beşiktaş’ın borcu 2 milyar 961 milyon TL olarak açıklanmıştı. Geçen sürede borç 3 milyar sınırını aştı. Liglerin durduğu, Kartal Yuvası ve maç yayınlama gelirlerinin kesildiği süreçte hasar da tavan yaptı: 9 aylık dönemde 246 milyon TL. Yıl ardına kadar zararın 500 milyon TL’yi bulması olası.

3- YARDIM KAMPANYASI RAFTA

Çebi yönetimi, ‘finansal enkaz’ olarak yorumladıkları mevcut dönemi yaşanabilir ayla getirmek için bir destek kampanyası planlıyordu. Fenerbahçe’nin ‘Fener Ol’ kampanyasının benzerini yapacak siyah-beyazlıları, corona virüsü vurdu. İnsanların evlere kapandığı ve ekonomik olarak zorlandığı dönemde kampanya rafa kalkınca kriz tırmandı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı