Spor Haberleri

Mustafa Cengiz: ‘Böyle çaba edilecek üç puanı ve şampiyonluğu istemiyorum! ’

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Erkek Basketbol Takımı ’ndaki 1 oyuncunun hastalığı ile ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu ’na bildirimde bulduklarını açıklayarak, “Kesinlikle bildirimde bulunduk. Israrla yaptık. Asla mücadeleden kaçmadık. Hepimiz risk altındayız. Kendi açımdan feda olsun. Biz gereken girişmeleri bulunduk. Olumsuz cevap aldık. Test yapıldı. Kendisinde fazla yok. Fakat 10 gün evde gözetim altında. Bu çok etkiledi” dedi.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, gündemle ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Beşiktaş maçının seyircisiz oynaması ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra gelen tepkilere cevap veren Cengiz, “Tüm spor kamuoyuna ve değerli rakiplerimize bilhassa son yapılan 24 saattir yapılan seziş operasyonları izah etmek istiyorum” dedi.

Yalnızca Galatasaray’ın erteleme talebi istediğinin sorulması üzerine Cengiz, “Kimseyi suçlamak istemiyorum. Cümbür Cemaat sanırım fikstüre bakıyor. Kim ne avantaj içinde ona bakıyor diye insanın aklına geliyor. Çünkü bizim erteleme talebimize o kadar şiddetli tepki verildi. O Kadar dendi ki Mustafa Cengiz dün seyircili oynanmasını istiyordu ertesi gün ertelensin dedi. Arada devletimizin aldığı karar var. Onu değil ediyorlar. Bu çok ayıp bir şey. Bu müşteri mücadelede elde edilecek 3 puan ve şampiyonluğu istemiyorum. Ben cesurca, adaletli ve düello karakteri istiyorum” dedi.

Cengiz, “Biz düelloda elinden silahı düşen rakibimizin silahını almasını bekleriz. Eşit şartlar için. Biz bu karakterden geliyoruz ve uygulamaya çalışıyoruz. Bir tek Bursaspor ve çoğu kulüp başkanı ertelemeden yandan ama sesini çıkaran biz oldu. Sanki biz rakipten korkuyoruz, maç yapmaktan çekiniyoruz diye kavrama yapılmaya çalışıldı. O Kadar bir şey değil. Rakiplerimize de sesleniyorum, Galatasaray her zeminde her şartta her koşulda mücadeleyi bırakmaz. Kasıt Galatasaray’ın puan yitirmesine yönelik bir beklenti ise biz bir şey diyemiyoruz. Devletimiz ne karar alırsa biz ona uyarız. Biz Galatasaray kültürü açısından yapıcı önerimizi de devletimizle iletmekle bir sivil toplu kuruluşu olarak mecburuz ve görevliyiz. Her koşulda ve şartta devletimizin yanındayız” diye cevap verdi.

‘çok büyük üzüntü oldu ’

Erkek Basketbol Takımı’ndan bir oyuncunun 1 gün önce ateşle yattığını belirten Başkan Cengiz, “Denetleme aşağıda. Belirtilerde herhangi bir virüs belirtisi yok lakin denetleme aşağıda. Basketbol takımında. Natürel ama ekip arkadaşları etkilendi. Kızlar bugün büyük bir uğraş verdi. Eğer bir şey olacaksa bize de olsun. Ben de bu potada benzer şartlarda bulunayım diye yönetici kardeşlerimizle geldik. Ama şunu söyleyeyim; çok büyük üzüntü oldu. Kızlarda oynadığımız rakibimiz Fransa’dan geldi. Karantina yok. Erkek takımının rakibi Ukrayna’dan geldi. Karantina yok. Bütün rakip camiaları seviyoruz ve saygımız var. Onlar olmadan Galatasaray olmaz. Diğer takımlar da olmaz. En küçük saygısızlığımız olamaz. Yöneticilerden rica ediyorum, lütfen taraftarı birbirine düşürücü camialara ayırt edici, şu sağlık durumu olarak tedirgin günlerde minik çıkarlar ve puan hesapları için lütfen kışkırtıcı beyanatlar vermeyelim. Saygılı olalım. Birbirimizi sevmesek bile saygı gösterelim. Biz bütün rakiplerimizi seviyoruz, onları sevenleri de seviyoruz” şeklinde konuştu.

İLGİLİ HABER John Obi Mikel ve Radamel Falcao: `Sezon iptal edilmeli` John Obi Mikel ve Radamel Falcao: `Sezon iptal edilmeli`

‘Sırça kulede otururken de etrafa taş atmayalım ’

Beşiktaş’ın Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın kitabında yazdıklarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamalarının sorulması üzerine Başkan Cengiz, “Bunlara girmeyelim. Bunlara girersek 43’ten gireriz Rizespor ’dan çıkarız. Oradan gireriz, Gençlerbirliği’den çıkarız. ‘Süper Kupa niye oynanmadı ’ diye ben sorarım. Bilmem kaç yılında. Ben bunlara girme taraflısı değilim. Camiaları birbirine düşürmeyelim. Titiz olalım. Sırça kulede otururken de etrafa taş atmayalım. Birbirimizi sayalım ve sevelim” dedi.

‘Yukarıdakinin de defalarca hesabı vardır ’

Ertelemelerin olmasından nedeniyle oluşabilecek finansal kayıpla ilgili soruya ise Cengiz, “Bunu dediğimiz anda Galatasaray parayı düşünüyor diyecekler. Önce millet sağlığı kazanç. Devletimizin yönergeleri gelir. Onlara uyalım. Herkesin bir hesabı var. Yukarıdakinin de tekrar tekrar ilahi adaletin hesabı vardır” ifadelerini kullandı.

İLGİLİ HABER Türk Telekom Stadı corona virüsüne karşı ilaçlandı Türk Telekom Stadı corona virüsüne karşı ilaçlandı

‘Gereken girişmeleri bulunduk, olumsuz yanıt aldık ’

Erkek Basketbol Takımı’ndaki 1 oyuncunun hastalığı ile ilgili olarak Türkiye Basketbol Federasyonu’na bildirimde bulduklarını açıklayan Mustafa Cengiz, “Kuşkusuz bildirimde bulunduk. Israrla yaptık. Asla mücadeleden kaçmadık. Hepimiz tehlike altındayız. Kendi açımdan feda olsun. Biz gereken girişmelerde bulunduk. Negatif cevap aldık. Test yapıldı. Kendisinde fazla yok. Lakin 10 gün evde gözetim altında. Bu çok etkiledi. Bugün sahada gördüğünüz gibi. Bir Takım oyuncularımız haliyle gelmedi. Ayrım ettiyseniz 5 tane Türk ile oynadık” diye konuştu.

‘Devletimiz ne diyorsa onlara uyalım ’

Korona virüs ile ilgili olarak düşüncelerini de dile getiren Cengiz, “Virüs konusunda en büyük şey direnç. Çok uyumaya bakın. Ben uyuyamıyorum. Uyku çok önemli. C vitamini fazla önemli. Almanya’dan gripten ölenler 8 ile 15 bin. Bu da yüzde 3. Genç nüfusun dayanması daha artı. Ben panik yapmaya karşıyım. Devletimiz ne diyorsa onlara uyalım. Hepiniz mümkün olduğu dek dinlemeye çalışın” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı