Spor Haberleri

Milli voleybolculardan ‘evde kal ’ çağrısı

Dünyayı etkisi altına alan corona virüs salgınına dikkat çekmek için ulusal voleybolcular evde kal çağrısı yaptılar.

VakıfBank Spor Kulübü ve Yeşilyurt Spor Kulübü ’nün milli voleybolcuları,  coronavirüs salgınına dikkati çekerek evlerinde yaptıkları araştırmalar hakkında bilgiler verip herkese ‘evde kal ’ çağrısı yaptılar.

MELİS GÜRKAYNAK: ”SAĞLIK BAKANLIĞIMIZIN ALDIĞI KARARLARA HARFİYEN UYALIM”

VakıfBank Spor Kulübü ’nün kaptanı Melis Grkaynak,”Dünyayı ve ülkemizi etkisi altına bölge salgın yüzünden çok zor bir dönemden geçiyoruz. Bu güç dönemde bizler için özveri ile çalışan doktorlarımıza, sıhhat personellerimize ve bize hizmet temin etmek için amaçlamak zorunda olan bütün emekçilere yapabileceğimiz en büyük yardım Afiyet Bakanlığımızın aldığı kararlara harfiyen adapte etmek olacaktır. Lütfen önerilen hijyen kurallarına özen gösterelim ve en önemlisi gerekmedikçe evlerimizden çıkmayalım. Oysa birlik olup kurallara uyarsak bu şiddet günlerin üstesinden gelebiliriz.Kendinize iyi bakın ve lütfen evde kalın” diye konuştu.

FAVORI YILMAZ: ”SEVDİKLERİMİZİN HAYATINI RİSKE ATMAYALIM”

VakıfBank Spor Kulübü ’nün ulusal pasör çaprazı Favori Yılmaz, ”Ülke ve dünya olarak fazla zorlu günlerden geçiyoruz. Ilk Olarak biz dinç kalalım diye özveri ile çalışan doktorlarımız ve tüm sıhhat personeline minnettarım. Lütfen çok gerekmedikçe evden çıkmayalım. Hijyenimizde dikkat edelim, onların işini daha da zorlaştırmayalım. Sevdiklerimizin hayatını da riske atmayalım. Sizler de kendinize fazla dikkat edin ve evde kalın” dedi.

AYÇA AYKAÇ: ”HERKESİN EVDE KALMASINA DIŞARI ÇIKMAMASINI RİCA EDİYORUZ”

Yeşilyurt Spor Kulübü ’nün ulusal liberosu Ayça Aykaç, ”Coronavirüs salgını nedeniyle bir süreliğine evlerimizde bulunuyoruz. Bu süreçte biz sporcular elimizden geldiğinde antrenmanlarımıza evlerimizde devam etmeye çalışıyoruz. Antrenörlerimiz ve kondisyonerlerimizin gönderdiği programlara harfiyen uymaya itina gösteriyoruz. Bu süreçte kişisel temizliğimize dikkat ediyoruz. Ellerimizi sık sık yıkamaya çalışıyoruz. Beslenmemize de normalden daha özen gösteriyoruz. Bu süreçte Sağlık Bakanlığı ’nın yaptığı açıklamaları yakından peşine düşüp takip ederek evlerimizde kalıyoruz, dışarı çıkmıyoruz. Herkesin evde kalmasına dışarı çıkmamasını rica ediyoruz. ‘Evde kal Türkiye ’. ”

TUĞBA ŞENOĞLU: ”TEMİZLİĞİMİZE VE HİJYENİMİZE FAZLA DİKKAT EDELİM”

Yeşilyurt Spor Kulübü ’nün milli smaçörü Tuğba Şenoğlu, coronavis nedeniyle evlerinde bulunduklarını ifade ederek, ”Biz sporcular çalışmalarımızı evde devam ettirmeye çalışıyoruz. Antrenörümüzün ve kondisyonerimizin verdiği programı evde uygulamaya çalışıyoruz. Bu süreçte sağlığımız fazla kayda değer, temizliğimize ve hijyenimize fazla uyarı edelim. Bağışıklık sistemimizi her zaman koruyalım. Sıhhat Bakanlığı ’nın aldığı tedbirler doğrultusunda herkesin evde kalmasını dışarı çıkmamasını önemle rica ediyorum. ‘Evde kal Türkiye ’ ”diye konuştu.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı