Süper Lig

Miguel Trauco: ‘Beşiktaş ’ın teklifi daha iyiydi ama… ’

Yaz transfer döneminde Saint-Etienne’in kadrosuna dahil ettiği Perulu sol bek Miguel Trauco, aktarma sürecine dair açıklamalarda bulundu. Trauco, “Hayalim en üstteki seviye liglerde yer almak. Türkiye’den Beşiktaş’ın teklifi ekonomik açıdan daha iyiydi ama ben Fransa’ya gitmeyi tercih ettim” dedi.

Yaz aktarma döneminde Flamengo ’dan, Fransa Ligue 1 ekibi Saint-Etienne ’e transfer olan Perulu sol bek Miguel Trauco, açıklamalarda bulundu.

Fransa ’da forma giydiği için mutlu olduğunu dile getiren 27 yaşındaki futbolcu, sezon başında Beşiktaş ’tan da finansal açıdan daha iyi bir öneri aldığını belirtti.

‘BEŞİKTAŞ ’IN TEKLİFİ DAHA İYİYDİ FAKAT… ’

Trauco yaptığı açıklamada; “Ligue 1 en iyi 3 ligden fazla da uzakta yok. Burası en üstteki düzey liglere sıçramak için bir sıçrama tahtası. İlk amacım Avrupa ’ya transfer olmaktı ama artık daha fazlasını istiyorum. Hayalim en üstteki seviye liglerde yer almak. Türkiye ’den Beşiktaş ’ın teklifi ekonomik açıdan daha iyiydi oysa ben Fransa ’ya gitmeyi seçim ettim” ifadelerini kullandı.

Miguel Trauco, Fransa ’da Ligue 1 ’in iptal edildiği sürece dek Saint-Etienne ile 19 Ligue 1 maçına çıktı. Perulu sol bek 1 gol ve 2 asiste imza attı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı