Süper Lig

Galatasaray’da zincirleme kaza; Koronavirüs

Galatasaray’da 2. Başkan Abdurrahim Albayrak’ın koronavirüse yakalanmasının arkasında Teknik Direktör Fatih Terim de kendisine yapılan testin fazla çıktığını açıkladı. Bu sıcak gelişme sonrası Terim ve Albayrak’ın virüsü nereden kaptığı konusunda ortaya atılan iddialar, büyük bir bilgi kirliliğine niçin oldu. şimdi yapılan değerlendirmelerde öne meydana çıkan en enerjik olasılık, Terim’e virüsün Abdurrahim Albayrak’tan geçtiği biçiminde.

Albayrak’a yakın kaynaklar, başarılı meslek adamının virüsü bir çalışanından aldığını bahis ediyor. Eşiyle birlikte enfekte olan ve hastanede tedavileri sürekli Albayrak’ın oğlu Hikmet Albayrak da evde karantina aşağıda tutuluyor. Bu tablo ve Terim’in Albayrak’la olan yakın dostluğu virüsü bu yolla almış olabileceği iddiasını güçlendiriyor.

FUTBOLCULARIN TESTİ NEGATİF

İkinci olasılık ise Fatih Terim’in Beşiktaş’la oynanan maç esnasında enfekte olması. Sosyal medyada bu konuda birçok itham ve iddia ortaya atılsa da Terim’in o maçta temasta olduğu Albayrak dışında hiç kimsenin artı olmaması olasılığı zayıflatıyor. Şu esas kadar Albayrak dışarıya sporcularda ve Fatih Terim’in veya Beşiktaş’ın teknik ekibinde koronavirüse rastlanan bir vaka değil. Terim’in ekibi ve kulüp çalışanlarının testlerinin yapıldığı ve hepsinin de negatif olduğu öne sürülüyor. Beşiktaş takımı da bu dönemde koronavirüs konusunda herhangi bir vaka bildirmedi. Siyah-Beyazlı oyuncu ve teknik heyetin dün yapılan testleri bu konuda kayda değer bir detay oluşturuyor.

TÜRK TELEKOM’DA 4’LÜ ZİRVE

Abdurrahim Albayrak’ın Beşiktaş’la oynanan karşılaşma sırasında rahatsız olduğu iddiası da değerlendiriliyor. Deneyimli yöneticinin maçtan 1 gün sonradan Türk Telekom Stadı’nda Fatih Terim, Başkan Mustafa Cengiz ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay’la bir röportaj yaptığı biliniyor. Terim’in, Albayrak’tan virüsü bu toplantıda almış olma ihtimali değerlendiriliyor. Bu gelişmelerin ardından Başkan Mustafa Cengiz ve Başkan Yardımcısı Yusuf Günay da dün hastanede kontrole gitti. Günay sosyal medya hesabından, “Geldiğim hastanede sonuçlar çıkana değin yatarak tedavime karar verildi. Sonuçlar çıktığında veri vereceğim” notunu paylaştı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı