Spor Haberleri

Mersin Maratonu ’na corona virüsü engeli

Dünyayı kasıp kavuran corona virüsü, nedeniyle 22 Mart ’ta Mersin ’de yapılması planlanan Uluslararası 5 ’nci Mersin Maraton ’u ileri bir tarihe ertelendi.

Ali Ekber ŞEN / SÖZCÜ Sıhhat Bakanı Fahrettin Koca’nın, gece yarısı düzenlediği basın toplantısında Türkiye’de yeni tür corona virüsü (Covid-19) tespit edildiğini açıklamasının ardındaki, Mersin’de de önlemler artırıldı. Adana ’daki Portakal Çiçeği Festivali ve Mersin Maratonu’nun da arasında bulunduğu 82 milletlerarası organizasyon ertelenirken, hastaneler, AVM’ler ve toplu nakliye araçlarında vatandaşların maske kullanımındaki artış dikkati çekmeye başladı. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nce “Herkes Koşar Mersin ’e” sloganıyla düzenlenen maratonunun hazırlıkları devam ederken, ortaya çıkan rahatsızlık tehlikesi dev spor etkinliğine iptal getirdi.

Milletlerarası Atletizm Federasyonları Birliği (IAAF) “Silver Label” kategorisinde sınıflandırılan maratonda, 42 kilometre, 10 kilometre, 5 kilometrelik halk müziği koşusu ve tekerlekli sandalye yarışı edinmek üzere 4 kategoride düzenlenecekti. Merkez Yenişehir ilçesindeki Özgecan Aslan Barışma Meydanı ’nda başlayacak ve benzer alanda sonlanacağı açıklanan ve binlerce sporcu ve vatandaşın başvurduğu Mersin Maratonu’nun ileri bir tarihe ertelendiği öğrenildi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı