Spor Haberleri

Arsenal ’den futbolculara maaş indiriminden kurtulma şartı

Liglerin ertelenmesi sebebiyle yıldızlarla dolu kadroda ücret kesintisine gitmeye çalışan Arsenal yönetimi, futbolculara bir öneride bulundu.

İngiltere Premier Lig ’in corona virüsü nedeniyle ertelenmesinin arkasında takımlar, maddesel olarak zarara uğramamak için çalışmalara başladı. Bu takımlardan biri olan Arsenal de, futbolcular ile ücret indirimi konusunda görüşmeler gerçekleştirdi. Çoğu futbolcunun sıcak bakmadığı ücret kesintisi sonrası Arsenal yönetimi, yıldız isimlerin karşısına bir öneriyle çıktı.

Idare, futbolculara maaş kesintisinden kurtulmak için tek durum koştu. The Telegraph ’ta bulunan habere kadar, Premier Lig devam ederse, takımın Şampiyonlar Ligi ’ne katılmaya adalet kazanması halinde, futbolcuların maaşlarında kesinti yapılmayacağı duyuruldu.

Arsenal ’in, Manchester City Avrupa kupalarından men edilmesi nedeniyle, Şampiyonlar Ligi ’ne yeralma için ligi birincil beş sırada bitirmesi gerekiyor. Londra ekibi, bu hedefin 5 puan arkasından bulunuyor. Arsenal, futbolculara takvim 260 milyon Euro ücret ödüyor.

İLGİLİ HABER Transferlere corona darbesi! Transferlere corona darbesi!

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı