Süper Lig

Melih Mahmutoğlu: “Valencia maçı sonuçları etkiledi”

Fenerbahçe Beko’nun ve A Ulusal Basketbol Takımının oyuncusu Melih Mahmutoğlu, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Mahmutoğlu, koronavirüsün yarattığı şart üzerine ve koronavirüsten etkilenen Fenerbahçe Beko’nun son durumu hakkında, beIN Manşet programında yorumlarda bulundu.

“VALENCIA MAÇI NEDEN OLDU”

Fenerbahçe Beko’daki son durumu anlatan Melih Mahmutoğlu; “Zorlu bir süreçten geçiyoruz. Valencia maçı, büyük ihtimalle bizim sonucumuzu etkiledi diye düşünüyoruz. Benim testim olumsuz çıktı. Evdeyiz. Söylenenlere uymaya çalışıyoruz. Hayatımız hareketli geçiyordu. Bize tüm gün evde oturmak birazcık farklı geliyor. Evde çalışıyoruz lakin fazla düşük bir tempo. Evde oturup hijyene dikkat etmemiz gerekiyor.” dedi.

Salgının yarattığı psikolojik şart hakkında Melih Mahmutoğlu; “Bütün dünya bunu yaşıyor. Nasıl bir geri dönüş sağlayacağız. Psikolojimiz nasıl olacak bilmiyorum. Ligler oynanmayacak gibi görünüyor. Çok kuvvet. Daima fazla kalmaya çalışıyoruz. Film izliyoruz, yemek yemek yapmayı öğrendim. Bir şekilde pozitif kalmaya çalışıyoruz. Güç bir işlem, herkes için, tüm dünya için. Bir şekilde bunun üstesinden geleceğiz.” sözlerini sarf etti.

29 yaşındaki Mahmutoğlu sözlerine; “Sezonun en kayda değer maçlarında kesintisiz hastalıklar yaşıyorduk. Ateşi çıkanlar oldu. Son 1 aya dek hep yaşıyorduk. Antrenmanlara çıkamıyordu. Takımdaki cümbür cemaat son 1 ayda sırayla hasta oldu. Valencia maçı sırasında koşul önemli değildi pek. Valencia’da koronavirüs vakası görüldü. Bunu aramızda konuşmuştuk. Aklımıza gelmiyordu. Maskeyle vs. uçtuk. İtalya’da maç oynadıklarını da öğrenmiştik. Çok tedirgin bir süreç yaşıyoruz. Başlayacaksa ne vakit başlarız bilmiyoruz. Görünen, 1 ay hiçbir şey olmayacak. Bu zaman şiddet geçiyor. İptal durumunda bazı tedirgin süreçler olacak fiziksel ve manevi. Neler olacağını fazla fazla kestiremiyoruz.” diyerek devam etti.

“EVDE KALALIM, İZOLE OLALIM”

Fenerbahçe’nin gard oyuncusu sözlerini bitirirken evde kalmanın önemine; “Takım arkadaşlarımla ve başkanla görüşüyorum. Her şey bittiğinde oturulur, güzel bir karar verilir. Şu lahza devletimiz, Sayın Sağlık Bakanımız özverili bir şekilde çalışıyorlar. Uyarıyorlar. Ben evimdeyim, sizler de evinizde kalın. Üzüntülü haberler alıyoruz. Söylenenlere uyulmuyor. Bu çok ciddi bir olgu. Avrupa’da neler olduğunu görüyoruz. Gidişat kötü orada. Bizde de gidişat kötü olmasın. Sevdiklerimizle telefonla görüşelim. Biz ülke olarak her şeyin üstesinden geldik. Bunun da üstesinden en hoş şekilde geliriz. Evlerimizden çıkmayalım. Olabildiğince izole olalım.” sözleriyle uyarı çekti.

Fenerbahçe Beko’da teknik takım ve oyuncular arasından 4 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıktığı açıklanmıştı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı