Süper Lig

Max Kruse: Biz zaten kazanan olamayacağız

Fenerbahçe’nin Alman yıldızı Max Kruse, Instagram canlı yayınında taraftarların sorularını yanıtladı ve Türkiye’de ligin bir lahza önce durdurulması gerektiğini belirtti.

Gündemdeki playoff sistemi ile ilgili konuşan Kruse, “Biz zaten kazanan olamayacağız” dedi. İşte Kruse ’nin sözlerinden satır başları…

”VİDEO İLE İDMAN YAPIYORUZ LAKIN…”

Kendimce sezonu acilen durdurmalıyız. İptal etmeliyiz demiyorum fakat durdurmalıyız. 4 haftadır oynamıyoruz ve hala korona devam ediyor, 2-3-4 hafta içinde de duracağını sanmıyorum. Video ile idman yapıyoruz fakat daha ne kadar devam edeceğiz. Taraftar olmadan oynayabiliriz lakin niçin böyle yapalım ancak? Taraftarsız futbol, aynısı yok.

“EN ÖNEMLİSİ SAĞLIK”

Benim oynamamın nedeni hem sporu hoşlanmak, keza de taraftarları hoşlanmak. Olimpiyatlar, EURO 2020 ertelendi, biz niye oynayalım? Taraftarsız oynanabilir deniyor lakin insanların arkadaşlarına gitmesini, haricen buluşmalarını engelleyemezsiniz. Sosyal mesafeye uyulmaz. En kayda değer şey sağlık durumu, cümbür cemaat de bu konuda aynı fikirde olan. Herkes pek davranmalı.

“OYUNCULAR AİLELERİNE DÖNSÜN”

Diyelim her tarafta başladık ve bir oyuncu yeniden corona virüsü kaptı. Bu sefer ne yapacaksınız? Yeniden 4 hafta ara mı vereceğiz? Barlar, restoranlar kapanacak mı? Futbol bir rol modeli olmalı ve ona tarafından hareket etmeliyiz. acilen ligler durdurulsun ve oyuncular ailelerine geri dönsün. Eylül ’de dönelim, lig kaldığı yerden başlasın ve sonradan anında yeni sezon başlasın.

“KİMSE OYUNCULARIN NE DÜŞÜNDÜĞÜNE TARTMA VERMİYOR”

Hollanda sezonu iptal etti, bunu yapmalarının bir nedeni var. Kimse oyuncuların ne düşündüğüne siklet vermiyor, ne zaman başlayabileceklerini tartışıyorlar. Biz stattaki atmosfer için oynuyoruz, ne olacağını göreceğiz. Hükümetin ne karar vereceğini bekliyoruz, sanırım Mayıs ’ın başında toplanacaklar.

“DIŞARI ÇIKMAYA İZNİM VAR”

şu anda bende corona virüsü değil, sağlıklıyım, iyi hissediyorum. Dışarı çıkmaya iznim var. Tek söyleyebileceğim, şu anda corona virüsü değil bende ve iyi hissediyorum.

“HAFTADA 2 MAÇ OLUR AMA…”

Temmuz ayında oynarsak, ne zaman ara vereceğiz, yaz dönemi nasıl olacak, oyunculara tatil vermeyeceksiniz. 1 haftada 2 maç oynayabiliriz fakat 4 hafta üst üste olunca, fazla pozitif olacaktır.

“BİZ ŞAMPİYON OLAMAYACAĞIZ”

Playoff sistemini düşündüklerini duydum iyice ne istediklerini bilmiyorum. Bir seçenek, nasıl olacak bilmiyorum. basit değil, Içten elde etmek icabında, biz bu sene kazanan olamayacağız maalesef.

“HAKEMLER BİZİ ÖLDÜRDÜ”

Taraftarın “Hakemler bizi öldürdü” yorumuna da yanıt veren Kruse, “Haklısın, bu belirli. Türkiye ’de ligi iptal etmek çok duygusal tepkilere neden olabilir, bunu yerine getirmek fazla zor.” dedi.

“HİÇ PENALTI KAÇIRMADIM”

Penaltıları nasıl attığı sorulan Kruse, “Kariyerimde hiç penaltı kaçırmadım ve 10 yıldır kendimi bu konuda geliştiriyorum. Nasıl olduğunu söylemeyeyim” şekilde yanıt verdi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı