Diğer

Masifpan ve Üretim Aşamaları

Masifpan ve Üretim Aşamaları

Ahşap malzemeler, hayatımızın neredeyse her bölümünde yer almaktadır. Mobilyalarda, dekorasyonlarda ve çeşitli yapılarda ahşap malzemelere rastlamak mümkündür. Ancak artan yapay malzeme ve kimyasal işlemler, sağlığımıza karşı bir tehdit oluşturmaktadır. Sonuç olarak, masif malzemelerin kullanımı ve üretimi oldukça artmış ve gelişme kaydetmiştir. Ömrünü bitirmiş ağaçlardan elde edilen tomrukların, belirli kesim işlemleriyle panel haline getirilmesine masifpan denmektedir.

Boy ve uzunluk ölçülerini, isteğe göre düzenlemek adına zımpara işlemi yapılır. Ardından panelin dış etkenlerden korunması için, shrink adlı kaplama yapılarak hizmetimize sunulmaktadır. Buradan da anlayacağımız gibi, masif malzemeler oldukça doğal ve sağlıklı bir malzeme türüdür.

Hangi Alanlarda Masif Ahşap Kullanılabilir?

Ahşap malzemeler, en çok kullanım alanlarının çok geniş olmasıyla ünlenmiştir. Ağaçlardan doğal yollarla elde edilmiş masif malzemeler ise pastadaki en büyük paya sahiptir. Son şekline ulaşmadan önce, bu malzemeler ahşap paneller olarak karşımıza çıkmaktadır. Daha çok parke ve mobilya yapımlarında rağbet gören Masifpan, evin farklı bölümlerinde de kullanılabilir. Yapıların iç tasarımlarında, mobilya yapımında, parkelerde, sanatsal projelerde hatta yat ve tabut yapımlarında bile, masif malzemelere oldukça sık rastlanmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı