Süper Lig

Loris Karius, Beşiktaş’ı FIFA’ya şikayet etti!

Önceki yönetimden dahi alacakları bulunun Loris Karius, FIFA’ya şikayette bulunarak Beşiktaş’a ihtarname gönderdi.

Beşiktaş yönetimi koronavirüs sebebiyle liglere bahşedilen arada sürecin sona ermesinin peşinde oluşacak idareli sıkıntıların önüne geçmek için gayret gösteriyor. Siyah beyazlı yönetim , yaşanan olumsuzluklara karşın yeni sezon için çalışmalarını da ihmalkârlık etmiyor.

Bağımsızlık Gazetesinden İsmail Er’in haberine göre; Bütün bunlara rağmen kaleci Loris Karius’tan gelen haber kulüpte şok etkisi yarattı. Alman file bekçisinin alacaklarının ödenmemesi sebebiyle kulübe FIFA’ya şikayet ettiği ortaya çıkarken bu sıkıntılı günlerde FIFA’dan gelen ihtarname yönetimde büyük tepkiye neden oldu.

“SEZON SONU OLMAYACAK” DEDİ

2 sezonluğuna kiralık geldiği Beşiktaş’ta Karius’un sezon sonu takımda kalmayacağını Sergen Yalçın Beşiktaş’ın başında çıktığı 4. maç olan 23. haftadaki Trabzonspor mücadelesinin arkasından “Yola devam etmeyeceğimizi söyleyebilirim” sözleriyle resmi olarak bildiri etmişti.

Karius’un bu açıklamalardan daha sonra mı yahut daha önce mi FIFA’ya başvurduğu belirsizliğini korusa da oyuncunun keza Fikret Orman döneminden ayrıca de Ahmet Nur Çebi döneminden alacaklarının bulunduğu ortaya çıktı.

“KİMSENİN ALACAĞI KALMAZ”

Çebi yönetiminin önceki dönemden kalan parasının yarısını ödediği sonraki dönemde de alacaklarının birikmesi üstüne 27 yaşındaki futbolcunun kulübü şikayet etmeye karar verdiği öğrenildi

İhtarnameye tepki gösterip siyah beyazlı kulüpte kimsenin alacağı kalmadığı söyleyen yöneticiler konuyla ilgili “Biz yönetime gelirken kulüp çalışanları kendi tahsil ettikleri paraları alıp sırası gelmişken oyunculara paralarını ödememişler. Bu sıkıntıları çekiyoruz. FIFA’ya gerekli açıklamaları yazdık. Kimse merak etmesin, tüm futbolcuların alacaklarını kuruşu kuruşuna ödeyeceğiz” dedi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı