Spor Haberleri

Konyaspor’dan taraftarlara birlik çağrısı

Konyaspor Kulübünden yapılan açıklamada, son dönenlerde yaşanan sıkıntılardan birlik ve beraberlik içerisinde çıkılacağı belirtildi.

Kulüpten yapılan açıklamada, zor bir dönemden geçildiği ve bu dönemden birlik ve beraberlik içerisinde çıkılabileceği kaydedildi.

Geçmişi yargılamanın kimseye bir fayda sağlamadığı belirli açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Geldiğimiz noktada geriye dönüp baktığımızda kimin hatalı, kimin suçlu ya da suçsuz olduğunu kavga etmek, keza enerjimizi hem de odaklanmamız gereken 9 maçlık süreci olumsuz etkileyecektir. Taraftarlarımıza fazla daha büyük başarılar yaşatmak için başladığımız ve planlarımızı bu doğrultuda yaptığımız sezonda, tedirgin bir süreci atlatmak ve gemiyi limana sağ salim ulaştırmak için elimizdeki tüm imkan ve şartları sonuna kadar zorluyoruz. Kamuoyundan özellikle gizlediğimiz, cevaplamaktan kaçındığımız hiçbir konu değil. Her türlü soruya cevap verebilecek durumdayız. Nitekim zaman zaman gündemdeki meselelerle ilgili toplantılar düzenleyip camiamızı bilgilendirmek namına, medya mensuplarımızın bu toplantılarda ve bire bir görüşmelerimizde sordukları tüm sorulara hiçbir şeyi saklamadan, üzerini örtmeden cevaplar verdik. Bundan sonra da benzer tutumumuzu devam ettireceğiz.”

“Hepimizin ortak gayesi, ümidi, sevdası, mutluluğu, hüznü Konyaspor”

Ligde uzun süreden beri mutluluktan çok hüznün yaşatıldığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Uzunca süreden beri mutluluktan çok hüzünleri yaşadığımız/yaşattığımız için son derece üzgünüz. Lakin keza camiamıza keza teknik ekibimize keza futbolcularımıza olan sarsılmaz inancımızı muhafaza ediyoruz. Bu girdaptan el ele, omuz omuza vererek çıkacağız. Birbirimize inanarak, güvenerek, destek vererek zoru başaracağız. Dünü konuşacağımız, neler yaşandığını tartışacağımız zamanlar olacak. Lakin bugün, bir almak, birlik almak zorundayız. Saflarımızı sıklaştırıp, Konyaspor armasının, bayrağının aşağıda kenetlenmek durumundayız. Hepimizin ortak gayesi, ümidi, sevdası, mutluluğu, hüznü Konyaspor. Yapabiliriz, yapacağız, birlikte başaracağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”

Açıklamada, Konyaspor taraftarlarından bundan sonraki dönemde de takımlarına kayıtsız şartsız destek vermeleri istendi.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı