Süper Lig

Kevin Prince Boateng: ‘Gana´da koşul Avrupa´daki kadar fena değil ’

Beşiktaş´ın Ganalı futbolcusu Kevin Prince Baoteng, “Beşiktaş ve Boateng olarak yapacağımız fazla iş var. Frankfurt’ta oynarken ‘kupayı kazanacağız’ demiştim kimse inanmamıştı lakin kazandık. Şimdi de şunu söylüyorum, lig bitmiş başlayınca Boateng ve Beşiktaş olarak çoğu şey yapacağız ve kazanan olacağız. Ondan daha sonra da harika bir anma yapacağız” dedi.

Kulüpten aldığı izinle İtalya´ya dışarı giden ve karantina sürecini burada geçiren deneyimli futbolcu, siyah-beyazlı kulübün sosyal ağ hesabında açıklamalarda bulundu.

Karantina döneminin çocuklar için oldukça şiddet olduğunu söyleyen Boateng, “İtalya´da çoğu yer kapalı ama yavaş yavaş kendine geliyor. İnsanların ivedi ihtiyaçlarını karşıladıklarını yerler açık.  Yetişkinler için koşul kuvvet ama çocuklar için de oldukça güç. Çocukları kapalı ortamda yetişmek, onun için oyun ayarlamak, iyi vakit geçirmesini karşılamak basit değil. Bir çocuk okulu özlediğini söylüyorsa durumu oradan anlayabilirsiniz” diye konuştu.

“GANA´DA DURUM AVRUPA´DAKİ DEK FENA DEĞİL”

Ülkesi Gana´daki durumlar hakkında da bilgiler veren Boateng, şu ifadeleri kullandı: “Gana´da da vakalara rastlanmış ama İtalya, ya da Avrupa´daki dek şart kötü yok. Oradakilerle iletişim halindeyim. Destek kampanyalarına da katılıyorum. Ama dediğim gibi Avrupa´daki gibi şart fena gözükmüyor.”

“BİR MAÇ ORGANİZE ETME ŞANSI OLSUN İSTERDİM”

Virüsten etkilenenlere yardım etmek için bir maç organize etme şansı olmasını istediğini oysa şu andaki durumda bunun olası olmadığını dile getiren Boateng, “Biz oyuncular olarak bence en ön safta yer almalıyız. Meşhur insanlarız. Toplumdaki konumumuz bizi bir rol model haline getiriyor. Aslına bakarsanız bir bakıma fazla şanslıyız. Yaptığımız işin bize getirdiği mali getiri ardından toplumda ayrı bir statümüz var. Katkı Maddesi yapma anlamında rol model olmalıyız. Bir maç organize etme şansı olsun isterdim. Şarkıcılar bu anlamda şanslılar. Yalnızlar, o herif organizasyonlar yapılabiliyor. Oyuncuların yükümlülük alması, rol model olması gerekiyor” dedi.

“ÇEKTİĞİMİZ VİDEOLAR BENİM İÇİN POZİTİF KALMA YOLLARINDAN BİRİSİ”

Evde nasıl süre geçirdiklerini de anlatan Boateng, “Ailemle; kart oyunları, langırt gibi oyunlar oynuyoruz. Oğlum bundan böyle konsol oyununda böylece ilerledi ama karantina bittikten sonra bir turnuva düzenlense olasılıkla dünya şampiyonu olur. Çektiğimiz videolar benim için pozitif kalma yollarından birisi. Kes baştan çek, gibi günü geçiyoruz. Artı kalma yolunda bizim için iyi oluyor” ifadelerini kullandı.

“ŞAMPİYON OLUP, İNANILMAZ BİR ANMA YAPACAĞIZ”

Virüs salgını sonrasında ligin başlayacağını ve kendilerini kazanan olacağını söyleyen deneyimli futbolcu, “Boateng ve Beşiktaş olarak yapacağımız çok meslek var. Frankfurt ’ta oynarken ‘kupayı kazanacağız ’ demiştim kimse inanmamıştı fakat kazandık. Acilen de şunu söylüyorum, lig her tarafta başlayınca Boateng ve Beşiktaş olarak birçok şey yapacağız ve kazanan olacağız. Ondan daha sonra da şahane bir kutlama yapacağız” biçiminde konuştu.

“TOPA DOKUNMAYI FAZLA ÖZLEDİM”

Futbolu çok özlediğini dile getiren Boateng, şu ifadeleri kullandı: “Her gün yaptığımız bir meslek. Sahaya çıkmayı, taraftarlarla bir arada olmayı, topa dokunmayı fazla özledim. Bundan uzakta kalınca özlüyorsunuz ve etkileniyorsunuz.”

“FAZLA KOŞTUĞUM DİKKATİMİ ÇEKTİ”

Evde olduğu dönemde eski maçları izlediğini belirten Boateng, şöyle konuştu:

“Benim oynadığım dönemde Milan ’ın bir maçına eşit geldim, onu izledim. O vakit ne dek fazla koştuğum dikkatimi çekti. Hem çoğu futbolcunun attığı en güzel golleri izliyorum.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı