Spor Haberleri

Juventus ’ta kaptan Chiellini herkesi aradı, maaşta indirim teklif etti!

İtalya Serie A devi Juventus’un dneeyimli kaptanı Giorgio Chiellini, corona virüsü salgını sebebiyle liglerin durdurulmasının peşinde harekete geçti. Karantinadaki odasından ekip arkadaşlarını telefonla arayan İtalyan yıldız, maaşlarda indirime gidilmesi için herkesi ikna etmeye çalışıyor.

Corona virüsü salgını sebebiyle bütün dünyada ligler süresiz askıya alınırken ulusal yıldızımız Merih Demiral ’ın formasını giydiği Juventus ’un kaptanı Giorgio Chiellini mücadelesini saha açık havada da sürdürmeye devam ediyor.

Tuttosport ’ta yer alan habere tarafından; Kulüp tesislerindeki odasında kendisini karantinaya alan Juventus ’un kaptanı, takım arkadaşlarıyla görüntülü konuşmalar yaparak maaşlarında indirime gitmeleri için onları ikna etmeye çalışıyor.

Liglerin durması nedeniyle gelirlerinden mahrum kalan kulüplere ekonomik olarak yardım etmek isteyen futbolcuların bu davranışı örnek teşkil ederken Chiellini birincil görüşmeyi Başkan Andre Agnelli ile yaptı.

Ekip kaptanları Gigi Buffon, Leonardo Bonucci ve Cristiano Ronaldo ile görüşen Chiellini, ekip arkadaşlarından tam destek alırken, öteki futbolcularla da görüşmelerini devam ettiriyor.

Yapılan görüşmeler sonucunda tüm futbolcular maaşlarda indirim kararına takviye verirken “Biz de bu sistemin parçasıyız ve üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedikleri belirtildi.

İtalyan ekibinde azami maaşı takvim 31 milyon Euro kazanan Portekizli yıldız Cristiano Ronaldo alıyor.

İLGİLİ HABER Spor dünyasından corona virüsüne karşı yardımlar! Spor dünyasından corona virüsüne karşı yardımlar!

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı