Spor Haberleri

Jürgen Klopp futbolcuları ile ilişkisini anlattı: ‘Uyurken bile düşünüyorum ’

İngiltere Premier Lig takımlarından Liverpool’un teknik direktörü Jürgen Klopp, katıldığı bir podcast programında oyuncuları ile arasındaki ilişkiden bahsederken uyurken bile futbolcularını düşündüğünü söyledi.

Liverpool Teknik Direktörü Jürgen Klopp, corona virüsü nedeniyle futbol maçlarının ertelenmesi ve oyuncuların performans durumunun bu olaydan etkilenmemesi için yaptıklarını anlattı.

Bir podcast programında konuşan başarılı öğretmen, “Bütün gün hatta uyurken bile oyuncularımı düşünüyorum. Benim için en kayda değer şey oyuncunun en iyi durumda olması. Bunu da besin, antrenman ve taktikle yapmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Her şeye karşın oyuncuların da kendilerine dikkat etmeleri gerektiğini söyleyen Klopp, “Fakat eve gittiklerinde kendilerine ait bir zamanları var. Bu normal bir yaşam lakin performanslarına aracısız olarak etki ediyor. Onlarla ilgileniyor gibi yapmıyorum. İlgileniyorum. Kiminle çalıştığınızı anlayışlı olmak ve birisinin neden istikrarlı ve motive olduğunu kavramak önemlidir” biçiminde konuştu.

İLGİLİ HABER Manchester United`dan çalışanlarına `corona` jesti! Manchester United`dan çalışanlarına `corona` jesti!

Oyuncularla arasındaki ilişkiye ağırlık verdiğini söyleyen Klopp, “Onları tanımam gerektiğini düşünüyorum. Bu bir ilişki yaratıyor. Benimle konuşabilirler ve bu daima çok önemlidir. Bir maçı 4-0 kazansanız da, kaybetseniz de soyunma odasında bir söylev yapıyorsunuz ve bu benzer olmalı. Çünkü bu konuşma sonuçlardan bağımsız olmalı” yorumunda bulundu.

“Özel ve bireysel bir esas var ve bu ikisi birlikte ne dek iyi çalışırsa öyle iyi olur” diyen Klopp, başarısındaki en büyük etmen olarak oyuncuları ile arasındaki bu bağ olduğunu düşünüyor.

Oyunculara aleyhinde defalarca içten olduğunu söyleyen Klopp, “Yüzde 100 dürüstüm, daima gerçeği söylemiyorum lakin bu farklı bir şey. Bana sorarsan yüzde 100 doğru olurdun. Bu ne çağırmak istediğinle ilgili. Bir oyuncuya asla yalan söylemedim, bu hiç işe haylaz. ‘Bunu yaparsan bir şansın var ’ dediğimde onu yaparsa bir şansı olur.” dedi.

İLGİLİ HABER İngiltere`de 30 Nisan`a kadar futbol yok! İngiltere`de 30 Nisan`a kadar futbol yok!

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı