Spor Haberleri

Juanfran: “Türkiye’de önlemler çabuk alındı”

Aytemiz Alanyaspor forması giyen Juan Francisco Moreno Fuertes, liglerin başlaam durumu ve koronavirüs salgını ile ilgili açıklamalarda bulundu.

“İspanya’da hiçbir şey sağlıklı düşünülmüyor”

/ DIŞ HABER

İspanyol basınına konuşan JuanFran, “İspanya’da hiçbir şey sağlıklı düşünülmüyor. 72 saatte bir maç oynamak tamamen çılgınlık olur. Koronavirüs nedeniyle dünyayı durduramayız, ancak futbola devam etmek istiyorsak yeterli önlemleri almalıyız. Tekrar oynamak isteyen kişiler biz futbolcularız, ama sağduyulu olmak ve önlemlerin alınması gerekiyor.” dedi.

“Her şeyi yapmalıyız”

Juanfran, “Normale dönmek için mümkün olan her şeyi yapmalıyız. Normale dönmek demek birinci ve üçüncü liglerin yeniden başlatılması anlamına geliyor.” şeklinde konuştu.

“Türkiye’de önlemler erken alındı”

Türkiye’de liglerin başlama durumunu değerlendiren Juanfran, “Türkiye’de pazar gününden pazar gününe maçlar oynanacak. Aceleci bir durum göremiyorum burada. Şu an halihazırda çok az aktif vaka var ve iyileşenler daha fazla. Burada durum kontrol altına alınmış gibi görünüyor. Burası daha sakin. Önlemler çok çabuk alındı ve İspanya’ya göre çok daha iyi idare edildi. Vakalar çıkmaya başlayınca burada hemen önlemler alındı.” diye konuştu.

“Burada çocuklar sokaklara çıkmıyor”

Juanfran son olarak, “Burada yoğun bakım üniteleri hiç yüzde 60’tan fazla olmadı. Ama İspanya’da fazla. Türkiye’ye bakıyorum, çok daha az vaka ve çok aha az ölüm olmasına rağmen, çocuklar sokaklara çıkmıyor veya toplu bir şekilde spor yapmıyorlar.” ile sözlerini tamamladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı