Spor Haberleri

İtalya ’ya transfer olmuştu, bir ay sonradan geri döndü! İrem Çor yaşadıklarını Sözcü Skor ’a anlattı

Ocak ayında Beşiktaş’tan İtalyan ekibi Lardini Filottrano’ya transfer olan 24 yaşındaki pasör İrem Çor’un İtalya kariyeri corona virüsü nedeniyle yaklaşık bir ay sürdü. Virüsün patlak vermesinin arkasında Türkiye’ye dönen İrem Çor, İtalya’da yaşadıklarını, iki ülke arasındaki farkı ve kariyeri açısından şansız süreci Sözcü Skor’a anlattı.

Corona virüsü, tüm dünyayı ve bilhassa İtalya ’yı sarsıcı bir şekilde etkisi altına alırken kariyerine İtalya ’da devam etme kararı alan 24 yaşındaki pasör İrem Çor, yeni takımıyla olan yolculuğunu henüz başında noktalamak zorunda kaldı.

Vestel Venüs Sultanlar Ligi ’nde sezona Beşiktaş formasıyla başlayan İrem Çor, ocak ayında İtalya Serie A1 ekiplerinden Lardini Filottrano ile kontrat imzalamıştı. İtalya ’da oynama hayalini talihsiz bir şekilde sadece yaklaşık bir ay sürdürebilen Çor, corona virüsü ülkeyi etkisi altına almaya başlarken Türkiye ’ye dönmeyi başardı.

Olası mertebe her yurttaşımız gibi bu günlerini evinde geçiren İrem Çor, Sözcü Skor ’a yaşadığı süreci, İtalya ve Türkiye arasındaki farkı ve gözlemlerini anlattı.

Sizin için ekstra bir talihsizlik de oldu doğrusu bu süreç. İtalya’ya yeni aktarma olmuştunuz. Şayet de bütün uygunluk sürecinde bu kriz patlak verdi. İtalya’daki günleriniz nasıl geçti?

Evet maalesef İtalya maceram şanssız bir sürece eşit geldi. Ben daha gideli 1 ay olmamıştı. Bütün alışmaya başladığımda şubat ayının sonuna doğru ilk vakalar çıktı ve o zamandan sonradan maalesef ne akıcı antrenman ne de maç yapabildik. Lakin İtalya ’da kaldığım vakit kapsamında çok güzel süre geçirdim, tanıştığım ahali fazla sıcakkanlı ve yardımseverlerdi. Voleybolu fazla seven ve voleybola layık veren bir ülke, kısa zaman de olsa bu tecrübeyi tattığım için kendimi çok mutlu hissediyorum.

İtalya’da corona virüsü vakaları çıkmaya başladıktan sonradan kulüplerin, ligin ve oyuncuların tepkisi nasıl oldu?

İlk başta, şu an olduğu kadar ciddiye alınmadı çünkü bu virüs Avrupa ’da yeniydi ve kimse durumun ciddiyetini kavrayamamıştı. Başta kulüpler ve oyuncular, lige ilk bahşedilen 10 jurnal arayı yersiz buldular ve virüsün pozitif büyütüldüğünü düşündüler. sonra ölümler ve olgu sayıları artınca herkes durumun ciddiyetinin farkına vardı.

Türkiye’ye dönme kararını nasıl aldınız?

Dönmeden 4 gün önce kuzey bölgesini karantinaya aldılar. Ertesi gün de bütün ülke karantinaya alındı ve kent antre çıkışları yasaklandı. Ben de gerginlik yapmaya başladım çünkü Türkiye ’ye direkt uçuşlara birincil vakalar çıktığında ara verilmişti ve şart daha kötüye gidip önlemler tamamen artar, uçak bulamam diye endişelendim ve İtalya ’da tek başıma elde etmek istemedim. Dolayısıyla olabilecek en kısa sürede ülkeme dönmek istediğimi ve süreci ülkemde beklemek istediğimi menajerlerim yoluyla kulübe ilettim.

View this post on Instagram

 

Amazing day in rome

A post shared by İrem Çor (@iremcor) on Feb 17, 2020 at 10:39am PST

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı