Spor Haberleri

Massimo Cellino: Burada ölüleri taşıyan kamyonlar var! Takımı ligden çekerim…

İtalya Serie A ekiplerinden Brescia Calcio Başkanı Massimo Cellino ligin her tarafta başlamasının delilik olacağını ve bu karar alınırsa takımı sahaya çıkarmayacaklarını söyledi.

Corona virüsün en çok etkilediği ülkelerden biri olan İtalya ’da ligin akıbeti tartışılmaya devam ederken Brescia kulüp başkanı Massimo Cellino ’dan fazla sert bir çıkış geldi. Sezonu sürdürmenin saf bir delilik olacağını söyleyen Massimo, ”Hiçbir takım eskisi gibi geri dönmeyecektir. Stadyumlar da kapalı kapılar ardında kalacak, oyuncuların sağlığı için büyük bir tehlike var” dedi.

‘BÜYÜK SAYGISIZLIK OLACAK ’

13 binden fazla ölümün yaşandığı İtalya ’da ligleri devam ettirmenin saçmalık olduğunu söyleyen Massimo, UEFA ’ya da sert eleştirilerde bulundu. Serie A ’nın devam ettirilmesi halinde takımı sahaya çıkarmayarak hükmen mağlubiyetleri kabul edeceğini söyleyen başkan, ”Bu gerçekleşirse Brescia vatandaşlarına ve bundan böyle orada olmayan sevdiklerine büyük bir saygısız olacak. Takımı göndermeyerek her maçı 3-0 kaybetmeye hazırım” ifadelerini kullandı.

‘OKSİJEN TÜPLERİ GÖNDERİN ’

UEFA ’nın kibirli ve sorumsuz davrandığını söyleyen Massimo:  ”Sadece hesaplı çıkarlarını ve kupalarını düşünüyorlar. Liglerin ve organizasyonların Haziran ’da bitirilmesine karar veriyorlar. İki günde bir mi oynayacağız? Yoksa UEFA ’nın günleri uzama ve 72 saate tümdengelim gücü de var mı? UEFA ’nın paralarıyla bir şeyler gerçekleştirmek istiyorsanız, Brescia ’ya oksijen tüpleri ve solunum cihazları gönderin. Müteşekkir oluruz. Brescia için konuşuyorum; burada ölüleri içeren kamyonlar var. Salgının merkezindeyiz. Zaten her durumda oyuncular 45 jurnal hareketsizlikle gelecek, sadece onları her tarafta planlamak için bir ay eğitim gerekli. Huysuz takdirde herkesin sakatlanma riski vardır. ”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı