Spor Haberleri

İlhan Palut: Kulüpler artık özüne dönecek

Göztepe Teknik Direktörü İlhan Palut, corona virüsü sonrasında kulüplerin yüksek ücretli futbolcular almakta zorlanacağını söyledi.

Süper Lig ekiplerinden Göztepe ’nin teknik direktörü İlhan Palut, yeni herif corona virüsü sürecinde futbolda idareli boyutun fazla kayda değer bir ülkü geldiğini söyledi.

Kulüplerin ve Türkiye Futbol Federasyonu ’nun (TFF) gelirlerinde bir daralmanın yaşanacağını kaydeden Palut, “Kulüpler yüksek ücretli transferler yaparken fazla zorlanacak, olur ya gerçekleştiremeyecek. Türk futboluna baktığımızda hesaplı yapısı ya tam dengede giden veya gerçekten eksiye giden bir durumdaydı. Sonuçta TFF ’nin getirdiği masraf limitleri oldu. Futbol ekonomisinde corona virüsünden nedeniyle daralma olacağını düşünürsek, öze dönüş zaruri olacak. Yerinde maliyetteki futbolcular tercih edilecek, mevcut oyuncularda da yeni düzenlemeler yapılacaktır” dedi.

Palut, bu süreçte teknik direktörlere düşen görevlerin de olacağını belirtti. Bundan Böyle her istenilen takviyenin gerçekleşemeyeceğini vurgulayan İlhan Palut, şunları söyledi:

“Teknik adamların ‘mutlaka bu oyuncuyu istiyorum, bu oyuncu olmazsa olmaz gibi söylemleri ’ fazla da realist olmayacak. Mevcut kadroyla en iyi takımı ortaya dahil etmemek için daha çok efor harcayacağız. Oyuncu gelişimleri öncelikli görevimiz olacak. Takımımızın gelişimi için de daha fazla kafa yoracağız. Bu sürece ayrıca kendimiz ayrıca de Göztepe adına hazırız. Doğrusu ne olacağını kestirmek fazla zorlama, net hatlar çizmek kolay yok. Bu ekonomik küçülme gerçekleştiğinde kendi mesaimizi geliştirmede yoğun bir şekilde çalışacağız.”

Göztepe, 27 Nisan Pazartesi günü idmanlara başlamayı planlıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı