Süper Lig

Hakem Halill Umut Meler karantina günlerini anlattı

FIFA Kokartlı Hakem Halil Umut Meler, liglere bahşedilen arada ailesine vakit ayırabildiğini belirterek, “Oğlumla daha önce olmadığı dek zaman geçirebiliyoruz” dedi. Meler, salgın sürecinin atlatılmasıyla birlikte liglerin de kaldığı yerden aynı heyecanla devam edeceğini açıklama etti.

Süper Lig ’in favori hakemlerinden FIFA Kokartlı Halil Umut Meler, liglere bahşedilen arada İhlas Haber Ajansı ’nın sorularını yanıtladı. Corona virüsü nedeniyle liglere bahşedilen arayı nasıl değerlendirdiğinden, evde yaptığı antrenmanlara değin cana yakın cevaplar veren Meler, bu süreçte oğluyla süre geçirdiğini ve kitap okuyup film izlediğini söyledi.

“SINAVLARI EVDE YAPIYORUM”

Korona virüs nedeniyle çok acil bir koşul olmadığı sürece evden çıkmadığını gösteren Halil Umut Meler, “Evde oğlumla bol bol oyunlar oynayarak, kitap okuyarak ve film izleyerek bu süreci nitelikli bir şekilde geçirmeye çalışıyorum. Ivedi ihtiyaçlar dışında açık havada çıkmıyoruz. Atletik performans birimi kadar gönderilen antrenmanları, UEFA ve MHK göre her hafta gönderilen video deneme ve kaide sınavlarını evde yapıyorum” dedi. Liglerin haziran ayında başlaması halinde kendilerini formda yakalamak zorunda olduklarını da söyleyen Meler, “Bizler de futbolcular değin hedeflemek ve form tutmak zorundayız. MHK ve Atletik Performans Birimi sürekli çalışmalarımızı takip ediyor. Bu süreci onlarla takip ediyor ve en doğru çalışma yöntemleriyle formumuzu korumaya çalışıyoruz” diyerek sezona hazırlandıklarını ifade etti.

“EN SEVDİĞİM YEMEK ENGİNAR”

Mesleği sebebiyle aileyi çok pozitif ihmalkârlık ettiklerini gösteren Halil Umut Meler, “Mesleğimizden dolayı en çok dikkatsizlik ettiğimiz ailemiz oluyor. Bu süreçte eşimle bol bol kahve içip bu süreç bitiminden sonra yapacağımız aktivitelerimizi planlıyoruz. Oğlumla da şimdiye değin hiç fırsat bulamadığımız zamanı en iyi şekilde geçirmeye çalışıyoruz” dedi.

Evde kalınan bugünlerde çoğu birey mutfakta zaman geçirirken, kendisinin fazla fazla mutfağa girmediğini söyleyen Meler, “Eşim mutfak işlerinde başarılı olduğu için bana çok artı fırsat kalmıyor mutfakta. Fakat nadiren et ve ızgara tarzı yemekleri gerçekleştirmek için mutfağa giriyorum açıkçası. En sevdiğim yemekler olarak enginar ve balık ürünlerini söyleyebilirim” diye konuştu.

“ŞU ANA KADAR YÖNETTİĞİ MAÇA DENK GELMEDİM”

Evde kaldığı sürede film ve dizi izlediğini de söyleyen Halil Umut Meler, “Ben bu işlem dışarıya da fazla fazla film ve dizi izliyordum. Lakin bu süreçte daha da pozitif film ve diziye süre ayırmaya başladım. Bilhassa izlediğim türler serüven, aksiyon ve bilim kurgu içerikli yapımlar. başkaca bilhassa eski Dünya Kupası ve Avrupa Şampiyonası maçlarını izliyorum. Televizyonda diğer maçlara da denk gelince izliyorum lakin şu ana dek kendi yönettiğim bir maçı izlemedim” dedi.

Maçların tek bir şehirde oynanmasının gündeme gelmesiyle ilgili de konuşan Meler, “Hakem olarak bizleri negatif yönde etkileyeceğini düşünmüyorum. Bilim Kurulu’nun tavsiyesi ile devletimizin ve Türkiye Futbol Federasyonu’nun insan sağlığını en iyi şekilde düşünerek karar vereceğini düşünüyorum. Biz de bu karar doğrultusunda işimizi en iyi şekilde yapacağız” dedi. Bu sürecin geçmesiyle birlikte hakem camiasının nasıl etkileneceği sorusunu da yanıtlayan Meler, “Ben bu işlem içerisinde başından beri karamsar değilim. Bu virüsü defalarca birlikte yenerek en kısa sürede liglerin kaldığı yerden benzer heyecanı ve tutkusuyla devam edeceğini varsayım ediyorum. bu arada sizin vasıtanızla Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da kutluyorum” diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı