Süper Lig

Ufuk Ceylan’dan ‘Çıkın oynayın’ tepkilerine cevap!

Süper Lig ekiplerinden BtcTurk Yeni Malatyaspor’un 33 yaşındaki kalecisi Ufuk Ceylan, kendisine gelen tepkilere sosyal ağ hesabından cevap verdi.

Ceylan, bir önceki paylaşımında, “sonuç olarak; Evde mi kalalım, antrenmana mı gidelim, maç için büyük kasaba dışına mı çıkalım?” ifadelerini kullanmıştı.

Bu paylaşımına gelen tepkiler üstüne deneyimli kaleci, twitter hesabından bu mesajı yayınladı:

“Ne eyvah ancak insanların hayatlarının söz konusu olduğu şu günlerde bile bizim kazancımız ve hayat standartlarımıza takılmış olan halk var, gerçekte anlamıyorum neden? Arkadaşım, güzel kardeşim, bende senin oralardan geldim, yokluk nedir iyi bilirim, geldiğim yeri de hiç unutmadım merak etme. Farkımız; ben 10 yaşında başladım gelecekte ne meslek yapacağımı düş etmeye, hedefime ulaşmak için çalışmaya, bir yanda okul diğer tarafta antrenmanlar başarıya ulaşmak zorundaydım geleceğim için. Sana uzakta fazla basit kazanılmış gibi gözüken kısımlar olur ya karşındaki için böylece kolay olmamıştır, suçlama çünkü bilmiyorsun. Sana gelince kardeşim, bırak artık beni ya da diğer futbolcu kardeşlerimi, kendin hayatta ne yapabilirsin bence buna kafa yor. Eminim şu yaşam şartlarında büyük zorluklar yaşıyorsun, yargı veriyorum, çok da üzülüyorum lakin bunun sorumlusu ben değilim, bunu da bilmeni isterim. Acilen sen gel benim yerimde ol, gör neler çekiyorum diyeceksin. Haklısın işin güç, anlayamam, yapamam belki ama ben kendi adıma geleceğim için fazla kafa yordum, çalıştım, bilmeni isterim. 34 yaşındayım, ne değin daha futbolun içinde olurum bilmiyorum ama ben kendi adıma mutluyum kardeşim. Hedeflerime ulaştım, sen beni seviyor olabilirsin sevmiyor da olabilirsin canın sağ olsun ama sen benim dualarımdasın. Allah bana ne verdiyse 10 katını 100 katını inşallah sana da versin.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı