Diğer

Google Arama Motorunun Öne Çıkan Özellikleri Neler?

Google Arama Motorunun Öne Çıkan Özellikleri Neler?

Hiç şüphesiz Google interneti daha kolay kullanmamızı sağlayan en önemli yardımcımızdır. Bazı uzmanlar Google sayesinde geride bıraktığımız son 10 seneyi arama motoru dönemi olarak adlandırmaktadır. Bunun en temel nedeni ise bilgiye hızlı ulaşımın sağlanması ve sosyal medya kanallarının bu sayede önünün açılmasıdır. Peki ama günlük hayatta kullandığımız bu arama motorları ne kadar aktif bir şekilde kullanılmaktadır. Google’ın tüm gizli özellikleri hakkında fikir sahibi misiniz? Dilerseniz Google’ın gizli özelliklerine kısaca yer verelim.

Google başta olmak üzere Seo, dijital pazarlama, arama motorları ve çok daha farklı konu başlığı hakkında bilgi sahibi olmak için aramamotoru.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Aklınıza gelecek tüm konu başlıklarında oldukça detaylı bilgilere buradan ulaşmanız mümkün olmaktadır.

Nokta Atışı Sonuçlar İçin

Google sizden gelen bilgileri titizlikle işler. Çok detaya girmeksizin sadece sonuç odaklı olarak içerik yazdırmak isterseniz doğru yardımcılardan destek almanız gerekmektedir. Örneğin bir kelimenin yada cümlenin tam olarak sizin yazdığınız gibi aranması için tırnak işaretini kullanabilirsiniz.

Örneğin: en iyi Alman arabaları aramanızı “en iyi Alman arabaları” şeklinde yapacak olursanız sizin yazdığınız şekliyle arama yaparak doğru sonuçlara daha kısa sürede ulaşmanızı sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken bir önemli konu başlığı da çizgidir.

Örneğin: en iyi Alman arabalarını arıyorsunuz ama mutlaka içerisinde Audi’nin de geçmesini istemiyorsanız şu şekilde bir arama yapabilirsiniz. en iyi Alman arabaları -audi bu şekilde arama yaparsanız en iyi alman arabaları sorgusunda içinde audi geçmeyen sonuçları sizinle paylaşacaktır. Zaman kaybetmeden bu sonuçlara hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Site İçi Arama Nasıl Yapılır

Bir haber ve bilgiye herhangi bir site içerisinden ulaşmak isterseniz Google’ı kullanarak o siteden arama yapabilirsiniz. Örneğin aramamotoru.com adresinde yayınlanmış SEO ile ilgili içerikleri listelemek istediğinizi düşünelim.

Site:aramamotoru.com SEO şeklinde bir arama yaparak o site içerisinde yer alan tüm seo içeriklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Tüm bu seçenekler bir sonuçta Google’ı kullanarak sonuçlara en kısa süre içerisinde ulaşmanızı sağlayan konu başlıkları arasında yer almaktadır. Bir de diğer arama motorlarının Google üzerindeki etkisini gözler önüne sermek mümkün olabilir. Bunu da şu şekilde açıklayabiliriz.

Diğer Arama Motorlarında Arama

Google üzerinde değil de aradığınız sonuçların Bing, Yahoo gibi diğer arama motorlarında nasıl sonuçlandığını görmek istiyorsanız related: sorgusunu kullanabilirsiniz. Bu sayede Google dışında diğer arama motorlarındaki sıralama sonuçları da net bir şekilde karşınıza çıkmaktadır. Sadece doğru aramayı yaparak bu seçenekler hakkında net bir bilgi sahibi olmanız da yeterli olacaktır.

Şurasını unutmamak gerekir ki, internet ve arama konusunda Google diğer tüm sitelerin bir adım önüne geçmeyi başarmıştır. Bu başarısını ise sürekli olarak kendini geliştirmesine ve yenilikler üzerine yaptığı çalışmalara borçludur. Özellikle rus arama motorları kategorisinde de Google’ın önde olduğunu söylemek mümkündür. Google, rakiplerinden daha hızlı ve daha doğru sonuçlar sunma konusundaki üstünlüğünü koruyarak kullanıcılarına en iyi arama deneyimini sunmayı sürdürmektedir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı