Spor Haberleri

‘Premir Lig ’in iptal edilmemesinin tek nedeni var ’

İngiliz spor yazarı Mark Irwin, Premier Lig’in neden iptal edilmediği ile ilgili bir yazı kaleme aldı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan corona virüsü Avrupa ’nın az kalsın tüm ligleri gibi ertelenen Premier Lig ’de, kalan 92 maçın oynanıp oynanmayacağı belirsizliğini koruyor. Bir Takım yöneticiler liglerin yaz ayında oynanmasını belirtirken, bazıları iptal edilmesi, bazıları ise geçersiz sayılmayı gerektiğini savunuyor. İngiliz The Sun gazetesinin Spor Yazarı Mark Irwin ise, konu ile ilgili yazdığı yazıda, Premier Lig ’in iptal edilmemesinin tek nedeni olduğunu bahis ediyor.

Irwin ’e göre Premier Lig ’de kalan 92 maç bir şekilde oynanmak zorunda… Çünkü kulüpler, televizyon gelirlerinden aldıkları 842 milyon Euro ’yu kaybetmek istemiyor. Irwin, konu ile ilgili yazdığı yazıda “Liglerde kalan maçların oynanmaması durumunda yayıncı kuruluş, kulüplere verdiği parayı geri isteyecek. Fakat bu para çoktan hesaplara yattı ve büyük bir kısmı da harcandı. Yani çoğu kulüp, parayı geri vermeyi kabul etse de bunu başaramayacak. Yoksa şimdiye dek Premier Lig çoktan iptal edilirdi” değerlendirmesinde bulundu.

Premier Lig yönetiminin böylece ligleri oynatmanın bir yolunu düşündüğünü gösteren Irwin, yazısını şöyle sürdürdü:

“İlk seçenek olarak maçların seyircisiz oynatılması düşünülüyor. Bu çözüm, taraftarların maçları evlerinden izlemek zorunda kalacakları için yayıncı kuruluşun da işine geliyor. Bu yüzden yayıncı kuruluşu suçlayamayız. Çünkü 1992 yılından bu yandan Premier Lig ’in yayıncı kuruluşları, kulüplere şimdiye dek 26 milyar Euro aktardı. Ligler oynanmazsa, bunun yayıncı kuruluşa zararı 773 milyon Euro olacak.”

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı