Spor Haberleri

Galatasaray’da Hasan Şaş’ın arkasından Ümit Davala da istifa edecek

Galatasaray’da Fatih Terim’in yardımcısı Hasan Şaş’ın istifasının ardındaki teknik ekipten tezgâhtar antrenör Ümit Davala da istifa edecek.

Abone ol

Galatasaray’ın unutulmaz futbolcusu ve Fatih Terim’in yardımcılarından Hasan Şaş, kendisine ait sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla görevinden istifa ettiğini resmi olarak duyurdu.

”Kendi isteğimle bölünmüş durumdayım”
Şaş yaptığı açıklamada, “Bugünden itibaren fazla sevdiğim Galatasaray’dan kendi isteğimle ayrılmış durumdayım,bugüne kadar en fena günlerimde bana yardım veren taraftarımıza teşekkürler hoşçakalın…” ifadelerini kullandı.”

Galatasaray istifayı doğruladı
Galatasaray Kulübü yaptığı açıklamada istifayı doğruladı ve Hasan Şaş’ın istifasıyla ilgili bir paylaşım yaptı. “Kulübümüzde, Futbol A Takım Tezgâhtar Antrenörlüğü görevini yürüten Sayın Hasan Şaş görevinden ayrılmıştır. Kendisine bugüne dek kulübümüze vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür eder ve bundan sonraki kariyerinde başarılar dileriz.” denildi.

Ümit Davala da yollarını ayıracak
Hasan Şaş’ın ayrılığını açıklaması beklenen bir diğer isimse Ümit Davala. Teknik direktör Fatih Terim ile yaklaşık 25 yıldır baba-oğul ilişkisi yer alan isimler kariyerlerine ayrı bir noktada devam edecekler. Davala’nın da kısa zaman içerisinde ayrılığını açıklaması bekleniyor.

İstifanın perde arkası
Yönetim ve camiada Hasan Şaş ’a karşı bir rahatsızlık vardı. Aldığı cezalar, imza attığı olaylar nedeniyle idare cephesinde olumsuz manzara hakimdi. Ve bu şart, devre arası Fatih Terim ’e de iletildi.  Ancak Terim perde arkasındaki birçok olaya rağmen futbolcu ve antrenör olarak birlikte birçok başarıya imza attığı Şaş ’ın ayrılığına onaylama vermedi. Ligin birincil maçı olan Denizli ’de protokolde ettiği kavga ve aldığı suç oluşturan ardından Şaş görevini bırakmıştı.

Terim istifadan vageçirmişti
Terim önce istifa eden Şaş ’ı vazgeçirdi, sonra bütün rahatsızlıklara rağmen lig devam ederken görevden ayrılmasına asla sıcak bakmadı. Galatasaray ’da bütün teknik ekip gibi Hasan Şaş ’ın da kontratı 1 yıllıktı. Yani sözleşmesi Mayıs 2020 ’de sona eriyordu. Ve Terim, yardımcılarının sezon tamamlanmadan ayrılmasına sıcak bakmadı. Oysa 2020-21 sezonunda teknik ekipte bazı değişimler planlanıyordu. Takımın eski oyuncusu Riera ’nın da “Kovid-19 salgını olmasa, derbi ardından Fatih erim ile teknik ekibinde yer edinmek namına görüşecektim” açıklamaları bu değişimin sinyallerini veriyordu.

Buluşma var, Şaş ile Davala değil 
Virüsü yenen Terim, 3 Nisan ’da takımla görüştü. Terim ’in teknik ekipte en güvendiği ad olan Levent Şahin ile birlikte irtibat ekibi, yönetimsel personel de katıldı. Fakat Şaş ve Davala konferansta yer almadı. Yönetim son durumla ilgili teknik heyetle bir araya geldi. Evde izole olan Terim ’i temsilci isim Levent Şahin oldu. Yani bu toplantılara da Hasan Şaş ve Ümit Davala katılmadı. 

Ve Şaş, son 1.5-2 ay içindeki gelişmeler ve dün Florya ’daki izlenimleri ardından yeni sezon planlamasında kendisine yer olmadığı kanısına vardığı için istifa kararı aldı.

 

 

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı