Süper Lig

Galatasaray – Beşiktaş maçı ‘en dinç derbi’ olarak tarihe geçti

Süper Lig’de 26. haftanın en önemli mücadelesinde Galatasaray, Beşiktaş’ı seyircisiz tribünler önünde ağırladı.

Bütün dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs önlemleri kapsamında spor müsabakalarının seyircisiz olması derbiyi de vurdu. Anlamsız tribünler önündeki derbide esas öne çıkan konu ‘Hijyen’ ve ‘Temizlik’ kuralları oldu. Hem Gençlik ve Spor Bakanlığı ayrıca de Sıhhat Bakanlığı’nın denetiminde gündüz saatlerinden başlayarak statta işlemler bitene kadar temizlik kuralları öncelik tutuldu.

İşte nerdeyse dünyanın en dinç derbisinde yapılan işlemler:

-Soyunma odaları, protokol tribünü, basın toplantı odası, mixed zone, basın tribünü, asansörler, koridorlar, saha içerisi, stat etrafı ve hakem odaları sürekli olarak dezenfekte edildi. -Stattaki tüm katlara ve takımların bulunduğu alanlarda el dezenfektanları yerleştirildi. Hem hakem odaları ile soyunma odalarına kolonyalar konuldu.

-Futbolcular ve hakemler keza çıkış koridorunda keza de seremonide el sıkışmadı. Hem çocuklar da seremonide yer almadı.-Statta görevli olan kulüp çalışanları, polisler, özel güvenlik birimleri, basın mensupları da çoğu kez el dezenfektanları ile temizlik kurallarına uydu.-Protokol tribününde de özel el dezenfektanları ve kolonyalar bulunduruldu.

Şenol Güneş’ten peşine düşüp takip
A Ulusal Futbol Takımımızın teknik direktörü Şenol Güneş, Galatasaray-Beşiktaş derbisini tribünden takip etti.Şenol Güneş, protokol tribünden karşılaşmayı seyretti.

Etiketler
İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı